دبیرکل حزب الله: کسانی که به دنبال همزیستی با اسرائیل هستند باید خجالت بکشند

دبیرکل حزب الله لبنان در یک گردهمایی مردمی در منطقه البقاع به شهادت شیرین ابوعقلی خبرنگار فلسطینی الجزیره اشاره کرد و گفت: وی در طول سالیان متمادی شاهد ظلم و ستم مردم فلسطین و جنایات دشمن صهیونیستی بوده است. سالها

رهبر مقاومت لبنان همچنین تاکید کرد: رژیم صهیونیستی از لبنان گرفته تا فلسطین و مصر در طول تاریخ اقدامات وحشیانه بسیاری انجام داده است و در همه آنها وحشیگری این رژیم ثابت شده است.

«اولین افرادی که از آنها خجالت می‌کشند، سازش‌هایی هستند که سعی می‌کنند ملت‌ها را متقاعد کنند که وجود اسرائیل طبیعی است و می‌تواند با هم وجود داشته باشد.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به مسیحیت شیرین ابوعقیل، پیام شهادت وی را این بود که دشمن صهیونیستی مسیحیان و مسلمانان را می کشد، به زیارتگاه آنها دست درازی می کند و خانه های آنها را ویران می کند و همه در معرض دید نژادپرستان این رژیم هستند. سیاست های غیرانسانی هر چه مصالحه شود، رفتار این رژیم به هیچ وجه تغییر نخواهد کرد.

سپس سید حسن نصرالله به حمله تروریستی امروز به کاروان ارتش سوریه در استان حلب اشاره کرد که بر اثر آن 26 نفر کشته و زخمی شدند. وی با خانواده های کشته شدگان در نبل و الزهرا تسلیت گفت.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخشی دیگر از سخنان خود به تلفات و مجاهدت های مردم استان بقاع پرداخت و گفت: بقاع و مردم آن همواره جزء اساسی مقاومت در برابر ثبات و حضور در میدان بوده اند. در همان سال از پیشروی دشمن صهیونیستی جلوگیری کردند.

READ  موضع حزب الله درباره امکان عادی سازی روابط اسرائیل و عربستان سعودی

وی گفت: نبرد سلطان یعقوب و نبرد المدیریج پیام روشنی به اشغالگران داشت که در عرض چند روز عملیات مقاومت آغاز شده و دشمن از بسیج مردم بقاع غافلگیر شده و از پیشروی باز مانده است.

سید حسن نصرالله سپس گفت: دشمن با تبلیغات شدید سیاسی و رسانه ای و انگیزه های مالی سعی دارد مردم بقاع را از مقاومت و سلاح مقاومت دور نگه دارد و دشمنان مقاومت همان چیزی را می خواهند که رژیم صهیونیستی از رژیم صهیونیستی می خواهد. مردم.

وی سپس به بحران سوریه اشاره کرد و گفت: باید به یاد داشته باشیم که چه کسانی از مقاومت حمایت کردند و سوریه و ایران در خط مقدم این حمایت هستند و این دو کشور اکنون در معرض حملات تبلیغاتی رقیب قرار دارند و همچنین باید بدانیم که برخی در کنار اسرائیل ایستاد.

رهبر مقاومت لبنان تاکید کرد: اگر طرح تروریستی در سوریه موفق می شد، کل لبنان و بقاع در خطر بود و در اینجا باید توجه داشته باشم که ارتش لبنان به دلیل سیاسی در ارتفاعات جرود با تروریست ها می جنگد. تصمیمات [هم مرز با سوریه] “ممنوع بود.”

سعید حسن نصرالله سپس خطاب به مردم بقاع گفت: شما باید در برابر کسانی که برای دفاع از بقاع اسلحه به دست گرفتند و کسانی که برای حمله به خانه های شما به نیروهای مسلح پیوستند، موضع قاطعانه داشته باشید. (ای مردم بقاع، پاسخ شما به تمام کسانی که علیه شما توطئه می کنند، مقاومت و سلاح مقاومت چیست؟) (در این میان تظاهرکنندگان با شعار لبیک یا نصرالله پاسخ دادند).

READ  گفتگوی تلفنی امیر عبدالیان با گوترش

دبیرکل حزب الله لبنان همچنین خطاب به مسیحیان استان بقاع گفت: به وجدان خود بروید و بپرسید که آیا رهبران برخی احزاب مسیحی که در کنار گروه های مسلح ایستاده و ارتش را از مقابله با آنها منع کرده اند، آیا فکر می کنید؟ ملک و برای خانه شما؟ “من به شما می گویم، برای آنها مهم نبود.”

سید حسن نصرالله ادامه داد: هر جا که قدرت داشتیم بیشتر در خدمت مردم بودیم. ما از جمله کسانی هستیم که اگر وزارتخانه ای را تحویل بگیریم به دنبال کسب درآمد از آن نیستیم بلکه در این وزارتخانه خرج می کنیم. »

وی تاکید کرد: ما نیازمند یک دولت عادل و توانمند هستیم که مشکلات منطقه و در موارد مختلف مردم را برنامه ریزی و توسعه دهد. این یعنی رسیدگی به همه حوزه ها، ما توانایی های خود را داریم و در این مسیر سخت تلاش می کنیم. اما مقصد هنوز دور است.»

رهبر مقاومت لبنان در آن زمان گفته بود که اصلاحات زیادی در سیاست خارجی باید انجام شود و روابط لبنان و سوریه باید عادی شود و مردم لبنان به ویژه بقاع از آن سود خواهند برد.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا