داور انگلیسی که برای ایران بد یمن بود!/عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ جرج کورتنی یکی از داوران پیشرو در فوتبال انگلیس است که یکی از بهترین داوران جهان محسوب می شود.

او یکی از داوران دو جام ملت های آسیا در سال 1984 در سنگاپور و 1988 در قطر بود.

دیدار اول در حالی به پایان رسید که ایران در ضربات پنالتی در ضربات پنالتی به سود عربستان در آستانه شکست عربستان در وقت قانونی بود و در بازی دوم ایران با نتیجه یک بر صفر مقابل حریف شکست خورد. در این دیدار گل مرتضی کرمانی مقدم با پرچم فرانسه میشل واترو پذیرفته نشد اما در حالی که عربستان با یک پنالتی می توانست فاصله خود با ایران را دو برابر کند، او ضربه اول را تکرار کرد و این بار ضربه دوم عابدزاده توسط مجید عبدالله انجام شد. صبر کنید تا بازی 1-0 به پایان برسد.

در عکس کورتنی را در بازی ایران و عربستان در جام ملت های آسیا در سال 1984 می بینیم.لحظه تغییر در دقیقه 117 حافظ تهونی در کنار بهروز سلطانی برای حضور تهونی در پنالتی های دروازه ایران که منجر به نشد. باخت ایران به عربستان در بی اعتمادی.

نکته قابل توجه کورتنی ارزیابی مردم ایران به دلیل عدم دسترسی به عکس های این بازی در شبکه های اجتماعی و بررسی داوری کورتنی در بازی ایران و عربستان در جام ملت های آسیا در سال 1988 است که بسیاری از هواداران او را مقصر می دانند. شکست مقابل عربستان سعودی اینطور نبود و کارلوس آلبرتو برزیل با شایستگی به فینال رسید.

عربستان نیز در بازی پایانی با شکست کره برنده شد.

READ  پنج مهاجم استقلال؛ تنها یک گل زده/عکس

قاضی انگلیسی که در یمن برای یمن بد شد!  عکس

بیشتر بخوانید:


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا