داعش مسئولیت قتل دو افسر پلیس اسرائیل را بر عهده گرفت

به گزارش یورونیوز، این حمله احتمالا یکی از اولین عملیات های گروه دولت اسلامی در اسرائیل است. به گفته مقامات امنیتی و همچنین بیانیه داعش در این حمله بیش از 10 نفر زخمی شدند.

دودو بوانی، یک مقام ارشد پلیس محلی، گفت که هر دو مهاجم اعضای محلی داعش هستند. در این حمله، برخلاف عملیات معمول علیه نظامیان و غیرنظامیان اسرائیلی، با سلاح‌های خودکار و نه جنگ‌افزارهای غوغا انجام شد.

گروه داعش در بیانیه ای که روز دوشنبه در شبکه های اجتماعی منتشر شد، گفت که مهاجمان “اعضای با نفوذ” بودند.

بر اساس تصاویر دوربین های مداربسته در خیابان های کدرا، دو مرد مسلح به سمت خودروهای در حال حرکت در شهر تیراندازی کردند. سخنگوی پلیس اسرائیل به خبرگزاری فرانسه گفت که دو افسر واحد مرزی مبارزه با تروریسم که در رستورانی در همان خیابان حضور داشتند، مهاجمان را کشتند.

حماس و جهاد اسلامی از این حمله استقبال کردند و آن را یک عملیات قهرمانانه خواندند. حماس با صدور بیانیه ای این عملیات را پاسخی به نشست عادی سازی روابط اسرائیل و اعراب در نقب (نگو) در جنوب اسرائیل توصیف کرد. اسرائیل در روزهای یکشنبه و دوشنبه میزبان نشست بی سابقه وزرای خارجه چهار کشور عربی مصر، امارات متحده عربی، بحرین و مراکش خواهد بود. یایر لپید، وزیر خارجه اسرائیل گفت که همتایان عرب وی این حمله را محکوم کرده و با خانواده قربانیان ابراز همدردی کردند.

ایمن عوده، رهبر گروه فهرست متحد، ائتلافی از احزاب سیاسی اسرائیلی-عربی حاضر در پارلمان کنست، بیانیه ای در محکومیت این حمله صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «این گونه اقدامات هیچ ارتباطی با مبارزه سیاسی اعراب برای حقوق خود ندارد.

READ  موافقت ضمنی دولت جدید صهیونیستی در مورد عربستان

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا