داستان «عباسِ توام بانو» چیست؟


راضی تجار در حاشیه مراسم افتتاحیه کتاب «عباس توام بانو» در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران گفت:

او درباره روند نگارش این کتاب گفت: از من خواسته شد تا این کتاب را بنویسم. گفتم اول تحقیق کن ببینم کدوم مسیر رو رفته. دنبال چیزی می گشتم که انگیزه ای برای نوشتن داشته باشم تا بتوانم با ایمان و یقین بنویسم.»

کسبه با اشاره به ویژگی های این شهید گفت: گاهی باید همه چیز را رها کرد تا راحت شد و رفت. پس از هشت سال پاسداشت مقدس، در آستانه بازنشستگی و زندگی مرفه، به میدان جنگ بازگشت. در واقع دیدن شهدای غواص او را چنان می اندازد. سپس تمام وسایل خود را مانند یک لباس درآورید. «خانواده او ناراضی بودند و مانع شدند، اما او کارش را انجام داد.

وی با اشاره به اینکه برخی از کتاب هایش در سوره مهر و برخی در روایت های داستان فتح به عنوان یک حرکت فرهنگی منتشر شده است، تاکید کرد: موج این حرکت فرهنگی همه را تحت تاثیر قرار می دهد. خیلی ها از نان ناراحت هستند، اما مطالعه را فراموش نکنید. اگر کتاب مشتری ندارد، نویسنده باید کتاب را در گوشه خانه خود بگذارد. وقتی مردم در نمایشگاه کتاب شرکت می کنند، کتاب را می خرند و مشتاق خواندن آن هستند».

کتاب «عباس توام بانو» داستان همسر، دختر و پسر شهید عباسعلی علیزاده مدافع حرم حضرت زینب(س) است که توسط راضیه تجار نوشته شده و توسط انتشارات روایت فتح منتشر شده است. در این کتاب با سیره و خلقیات شهید عباس علیزاده آشنا می شویم.

READ  توضیحاتی درباره توقف انتشار هفته‌نامه دوچرخه

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا