دادستان یزد: دستگاه های اجرایی باید متقاضیان را ملزم به رعایت استاندارد کنند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یزد، محمدرضا حدادزاده در نهمین جلسه کمیسیون اصل 42 کشور افزود: در این لحظه استاندارد استان در حوزه تولید و خدمات وظایف سخت و مهمی را بر دوش دارد. و امسال که سال تولید، دانش بنیان و اشتغال است براوو از سوی مقام معظم رهبری اعلام شد، لازم است ادارات و نهادهای استان به یاری اداره کل استاندارد استان یزد بیایند. به منظور توسعه استانداردسازی و حمایت از این نهاد کارآمد.

وی افزود: اطلاع رسانی از طریق راه های رسمی و قانونی موجود نقش بسیار مهمی در پیشگیری از وقوع جرم دارد، لذا اتاق اصناف و سازمان کمک به تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید در ابتدا مراتب را به اتحادیه های صنفی اطلاع دهند و شرکت های تولیدی نیز اقدامات اجباری را انجام دهند. رعایت تولید و فروش کالاهای مشمول استاندارد اجباری، زیرا فصل جدید بررسی و کنترل آغاز شده است.

در این جلسه مدیرکل استاندارد استان یزد نیز در تشریح کمیسیون اصل 42 اظهار داشت: بر اساس قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، این کمیسیون از یکی از قضات به انتخاب رئیس قوه قضائیه تشکیل شده است. مدیرکل استاندارد استان نماینده سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده نمایندگان اتاق های بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی، تعاون مرکزی و اتحادیه های صنفی ایران حسب مورد برخورد خواهند کرد. موارد مندرج در این قانون.

محمدرضا زارع بنادکوکی افزود: اداره کل استاندارد استان یزد شرح وظایف گسترده ای دارد و کارکنان آن وظیفه انجام امور را به صورت چندوظیفه ای برعهده دارند، اما بدون کوچکترین وقفه ای کمیته های ماده 42 در فواصل زمانی لازم تشکیل می شوند با توجه به شرایط موجود و فرصت تخلف و تعدد تخلف در صورت احراز جرم موضوع را به مرجع صالح قضایی ارجاع می دهد.

READ  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در این جلسه 17 مورد تخلف واحدهای تولیدی آجر، طلا، کنجد، لبنیات، برق و الکترونیک که دارای ایرادات کیفی و کمی بودند، رسیدگی و تصمیمات لازم در خصوص آنها اتخاذ شد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا