دادستان کل کشور: باندهای پشت پرده در صنعت خودروسازی کشور وجود دارند


حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در این مراسم ضمن تبریک سال نو به همه مردم و قدردانی از اقدامات پیشگیرانه و رعایت نکات ایمنی در طول سفر و ایام نوروز گفت: برای همه مردم نیز سلامت هستم. ایران

وی گفت: خدا را شکر با همکاری مردم و مسئولان محترم در نوروز دوران خوبی را سپری کردیم و مشکل امنیتی یا مشکل خاصی نداشتیم، بلکه فقط آمار تصادفات در سفر مردم تلخ شد. “

دادستان کل کشور در خصوص کیفیت خودروها و تصادفات در کشور تصریح کرد: در این زمینه در پایان سال گذشته جلسه ای با وزیر داشتیم و سوالات و نظرات خود را مطرح کردیم و نکات خود را برای ارتقای کیفی برجسته کردیم. بر اساس وظیفه قوه قضائیه و صیانت از حقوق عامه به این موضوع توجه و بر اقدامات خود برای نظارت بر این موضوع نظارت خواهیم کرد و امیدواریم در سال جدید این مشکل جدی توسط کارکنان و مدیران دستگاه های اجرایی مرتفع شود. دستگاه

وی با بیان اینکه در صنعت خودروسازی کشور دست هایی پشت پرده وجود دارد که مانع پیشرفت صنعت خودروسازی کشور می شود، تولید کنید تا گام های موثری بردارید.

دادستان کل کشور ادامه داد: متاسفانه در گذشته شاهد کوتاهی هایی در این زمینه بوده ایم و خدای ناکرده با وعده هایی که دولت محترم در این زمینه داده است شاهد افزایش کیفیت خودروها خواهیم بود.

منتظری در خصوص موضوع صیانت از حقوق عامه به ویژه در رابطه با آلودگی هوای کلانشهرهای کشور گفت: موضوع حقوق عامه موضوعی گسترده است که بسیاری از عرصه های زندگی مردم را در بر می گیرد و لازم است ابتدا از موارد صیانت شود. «و اولويت دادن به اعمال او.

وی ادامه داد: بحث حقوق عامه و رسیدگی به آن کار پرزحمتی است و در یک روز و یک سال به نتیجه مطلوب نمی رسد؛ بنابراین معتقدیم نباید توقعات غیرمنطقی در این حوزه در مردم ایجاد شود، اما تلاش برای حمایت از حقوق عمومی بر اساس ابزار، ابزار و منابع موجود. اکنون برای ما مهم است که اقدامات خود را برای حمایت از حقوق عمومی اولویت بندی کنیم. البته به این نکته نیز باید توجه داشت که اولویت هر استان با استان ها و مناطق دیگر متفاوت است. معضل آلودگی هوا نیز معضلی است که راه حلی طولانی دارد و دستگاه های مختلف و حتی خود مردم درگیر حل آن هستند. در این راستا همه باید دست به دست هم بدهند و یک حکومت متمرکز در حکومت داشته باشند تا این حق مردم را ادا کنند.

READ  تصاویر منتخب و عجیب و غریب از رویدادهای آفریقا

وی افزود: همچنین در قوه قضائیه که بخشی از نظارت است به وظایف خود عمل خواهیم کرد و انشاالله با کمک دولت بتوانیم مصادیق حقوق عامه را شناسایی و تعریف کنیم و گام های مناسبی برداریم. “

دادستان کل کشور در خصوص اقدامات قوه قضائیه در زمینه مبارزه با فساد گفت: ابتدا باید از رسانه ملی بخواهم که مبارزه با فساد را به مسائل و پرونده های اقتصادی محدود نکند. به عبارت دیگر، جامعه از جهات مختلف نیاز به حمایت دارد و باید به مردم توضیح داده شود که مبارزه با فساد فقط فساد اقتصادی نیست، بلکه رسانه ها باید به افزایش آگاهی کمک کنند که باید با مفاسد اجتماعی و فرهنگی مقابله کنند. . برای کنار آمدن

منتظری ادامه داد: فسادهایی که با هدف تشکیل خانواده صورت می گیرد زیاد است و لازم به توضیح است که مبارزه با فساد فقط مسائل اقتصادی نیست.

وی گفت: مبارزه با فساد و اقدامات پیشگیرانه بخشی از کار قوه قضائیه است و امیدواریم با تعامل بیشتر قوای سه گانه برای حل مشکلات تلاش شود. البته نکته مهمی که باید به آن اشاره کرد این است که در حل بسیاری از مشکلات مردم علاوه بر حمایت و حمایت باید الزامات جدی نیز داشته باشند.

وی تصریح کرد: اگر مردم مطالبات جدی از سران و مسئولان در امور کشور داشته باشند قطعا بسیاری از مشکلات کنونی برطرف می شود. به عنوان مثال مردم در فضای مجازی باید خواستار اصلاح روند باطل کنونی شوند بدون شک بدون همراهی و همراهی مردم، مسئولان نمی توانند به وظایف خود به درستی عمل کنند.

دادستان کل کشور در خصوص آخرین وضعیت پرونده ترور شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ابتدا باید دانست که درخت جمهوری اسلامی ایران مانند ابتدای اسلام برای ادامه خود نیازمند آبیاری است. همانگونه که حضرت اباعبدالله علیه السلام در سال 60 هجری قمری با خون خود درخت اسلام را آبیاری کرد، نظام جمهوری اسلامی ما نیز نیازمند فداکاری است تا این نظام به سوی رشد و شکوفایی حرکت کند. به زور.

وی گفت: در ماجرای شهادت حاج قاسم سلیمانی شرایط منطقه به گونه ای بود که باید جان خود را برای تقویت نظام اسلامی و جبهه مقاومت فدا می کردیم. ترسیده است، به راستی که شهادت سردار سلیمانی بارقه امیدی را در جامعه و منطقه ایجاد کرده و پایه های نظام اسلامی را بیش از گذشته پی ریزی کرده است.

READ  مهمترین علامت سکته مغزی/زمان طلایی برای درمان سکته چیست؟

ما پرونده قتل شهید قاسم سلیمانی را رها نمی کنیم

سلیمانی منتظری در خصوص محاکمه قتل شهید قاسم توضیح داد: رسیدگی به قتل این شهید والامقام موضوعی چندوجهی است. هم دولت عراق، هم دولت ایران و هم دولت های استکباری در آن تأثیرگذار هستند. خوشبختانه، دولت عراق اقداماتی را برای مقابله با این پرونده انجام داده است، اما پیشرفت آن چیزی نیست که ما انتظار داریم. البته به شما اطمینان می‌دهم که رسیدگی و نهایی شدن این پرونده را رها نمی‌کنیم و حتی اگر سال‌ها طول بکشد، به آن پایان می‌دهیم تا عاملان قتل شهید عزیزمان به سزای اعمالشان برسند. بنابراین از آنجایی که این پرونده بعد بین المللی دارد، روند رسیدگی به آن زمان زیادی می برد.

دادستان کل کشور در آخرین بخش از سخنان خود به نامگذاری امسال و تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: و ما بر این موضوع تاکید کردیم. البته اگر به مشکلات اقتصادی کشور به درستی رسیدگی شود، کشور ما مسیر پیشرفت و تعالی را طی خواهد کرد و اگر مشکلات اقتصادی کشور در دست نااهلان باشد، با مشکلات مختلفی مواجه خواهیم شد.

منتظری گفت: با توجه به شعار امسال مقام معظم رهبری، اولین موضوع کشورمان حمایت از تولید داخلی است. به همین دلیل است که مدیران و کارکنان کشور باید اولویت اول خود را بر این موضوع متمرکز کنند. البته قوه قضاییه مانند سال گذشته به مسائل اقتصادی و حمایت از تولید داخلی جدی خواهد پرداخت و به گفته خود مردم و تولیدکنندگان نقش مهمی در تقویت تولید داخلی داشته است.

دادستان کل کشور ادامه داد: ما در قوه قضائیه و دادستان کل کشور تا حد امکان همراهی خواهیم کرد و در کنار دولت محترم و صاحبان صنایع مانند گذشته در رفع موانع رسیدگی موثر خواهیم بود. اگرچه مخاطب اصلی شعار سال دولت و مجریه است، اما ما در قوه قضائیه و مقننه در چارچوب قانون و در حد توان در خدمت دولت هستیم تا به افزایش تولید و گره گشایی از مشکل تولیدکنندگان کمک کنیم. بحث دانش بنیان ها و اشتغال زایی نیز به قوه مجریه برمی گردد، اما ما در قوه قضاییه آمادگی داریم تا جایی که بتوانیم به آنها کمک و حمایت کنیم. انشاالله با حمایت و کمک مردم بتوانیم برای تحقق شعار سال تمام تلاش خود را انجام دهیم.

بیشتر بخوانید:

یک دادستان خطاب به پلیس: تظاهر به سوار شدن در ماشین جرم است

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا