دادستانی زاهدان از جنایت این خواننده خبر داد


روز جمعه 19 تیر 1401 گرشا رضایی خواننده موسیقی پاپ در استان سیستان و بلوچستان کنسرت برگزار کرد. در این کنسرت یکی از مخاطبان به او گفت که پخش (لب خوانی؛ یعنی پخش موسیقی از یک سیستم و گاز گرفتن خواننده یا اجرا نکردن اجرای نوازندگان).

این اظهارات با واکنش گرشا رضایی همراه شد و او در میانه کنسرت خود در چند نوبت پاسخ هایی داد تا اتهام بازتولید اجرا توسط خود و نوازندگانش برطرف شود.

فیلم درگیری لفظی رضایی با این مرد در روزهای اخیر بازتاب گسترده ای در شبکه های اجتماعی داشته و انتشار آن موجی از اعتراض ها را نسبت به رفتار گرشا رضایی به راه انداخت که از سوی مردم به عنوان «تحقیر و تمسخر» توصیف شد. آنقدر شروع کرد که رضایی با انتشار ویدیویی جدید در صفحه شخصی خود سعی کرد رفتار خود را توضیح دهد و احترام و ارادت خود را به مردم سیستان و بلوچستان ابراز کند.

در ادامه ماجرا در فضای عمومی، شب گذشته چهارشنبه 24 تیر 1401، ابوالفضل احمدزاده معاون حقوقی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان در گفت و گوی رادیویی از تشکیل پرونده قضایی خبر داد. علیه گرشا رضایی خواننده پاپ.

احمدزاده گفت: هرکس در هر استان یا شهرستانی ظاهر می شود به ویژه قاریان عزیز و محترم باید با احکام و سنت های آن منطقه آشنا باشد، اطلاعات کافی کسب کند و به آن احترام بگذارد. اگر در منطقه ای لهجه وجود دارد باید از آن لهجه پیروی کرد.

وی ادامه داد: موضوع محوری و بحث اصلی ما خواندن این خواننده نیست. وقتی مخاطب از او سوالی می پرسد، نباید به لهجه آن فرد توهین کند. از سوی دیگر جریحه دار شدن احساسات و جریحه دار شدن احساسات مشترک مردم این استان و همه استان ها خط قرمز قوه قضائیه است. نماینده ما در اجرای این خواننده حضور داشت و از جزئیات ماجرا کاملا مطلع هستیم.

READ  شناسایی و دستگیری عوامل نبش قبر «مجید عبدالباقی»

معاون حقوقی عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان سیستان و بلوچستان گفت: وقتی این اتفاق افتاد، خواننده آقای گرشا رضایی باید از مردم شریف، وفادار و مهمان نواز سیستان و بلوچستان عذرخواهی کند. اینکه ویدیوی او منتشر می شود و در نهایت معلوم نیست این خواننده عذرخواهی کرده یا نه اصلا صحت ندارد. فردی که توسط این خواننده تحقیر شده بود امروز در شعبه ما حاضر شد و اظهارات وی را دریافت کردیم. این فرد اطلاعاتی درباره گرشا رضایی داشت که به پرونده اضافه شد.

وی تاکید کرد: سرانجام پرونده ای برای گرشا رضایی در دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان تشکیل شد.

احمدزاده گفت: کلیپ های پخش شده این کنسرت را بررسی کردیم. ما دیدیم که واقعیت چیزی است که برخی افراد اعلام می کنند. مردم آمده اند از کنسرت این خواننده لذت ببرند نه اینکه این خواننده به لهجه ملت توهین کند یا یک نفر را مسخره کند. افرادی که برای دیدن این کنسرت آمده بودند پول پرداخت کردند و بلیت خریدند تا بیایند و از کنسرت و اجرای این خواننده و گروهش لذت ببرند. حال اگر در این اجرا مخاطب و مردم متضرر شوند کدام دستگاه باید پاسخگو باشد؟

وی ادامه داد: از این پس تمامی خوانندگانی که به سیستان و بلوچستان می آیند باید قوانین لازم را رعایت کنند. البته تاکنون چنین موردی نداشته ایم. مؤسسات متولی در هنگام صدور مجوز باید قوانین مربوطه را رعایت کنند.

معاون حقوقی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان سیستان و بلوچستان در پایان سخنان خود به گرشا رضایی راه حلی ارائه کرد و گفت: اکنون این اتفاق افتاده است. پیشنهاد می کنم این خواننده به طور خاص از مردم سیستان و بلوچستان عذرخواهی کند. این قابل قبول نیست که حرف طعنه آمیزی بزنیم و ویدیو بگذاریم و در آخر مشخص نباشیم که عذرخواهی بوده یا نه.

READ  شهرداری تهران 70 میلیارد پارکینگ می سازد

ما فقط باید منتظر بمانیم و ببینیم این ماجرای دعوی که تبدیل به پرونده شده است به کجا منجر خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

صدور کیفرخواست متهم پرونده قتل مامور ویژه در بندرعباس

وکیل: ما در قانون عنوان فحاشی نداریم

233231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا