خیریه پناهگاه الاغ: میلیون ها خر سالانه قربانی تجارت چرم می شوند


به گفته موسسه خیریه Donkey Shelter، تاجران پوست حیوانات را در فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و سایر بازارهای آنلاین می فروشند که اغلب بر خلاف قوانین ملی است.

این موسسه خیریه تخمین می زند که سالانه 4.8 میلیون الاغ به خاطر پوستشان قاچاق و کشته می شوند. بسیاری از آنها برای تهیه آجیائو، یک داروی سنتی در طب چینی استفاده می شود.

این موسسه رسانه های اجتماعی را متهم کرد که برای مبارزه با تجارت غیرقانونی به اندازه کافی اقدام نمی کنند.

ماریان استیل، مدیر اجرایی پناهگاه الاغ‌ها می‌گوید: «شکی نیست که تجارت جهانی آجیائو تأثیر مخربی بر سرنوشت الاغ‌هایی در سراسر جهان داشته است که در طول زندگی خود از ابتدا تا زمان کشتار رنج می‌برند». این مطالعه جدید نشان می‌دهد که تجارت آنلاین پوست خر چقدر گسترده است و ریشه در فعالیت‌های مجرمانه و سایر قاچاق غیرقانونی حیات وحش دارد.»

کنیا، مانند بسیاری از کشورهای آفریقایی که جمعیت الاغ آنها به دلیل تقاضای آجیائو فشرده شده است، ممنوعیت صادرات را در مارس 2020 اعمال کرد. اما این مانع از ارائه 2000 پوست به محققی که ژانویه گذشته مخفیانه وضعیت را ارزیابی کرد، نشد.

محققان دانشگاه آکسفورد دریافته‌اند که افرادی که این پوست‌ها را می‌فروشند، محصولاتی را نیز تبلیغ می‌کنند که از گونه‌های در حال انقراض ساخته شده‌اند.

دکتر ایوان مک دونالد، یکی از نویسندگان مقاله، گفت: “ما دریافتیم که حدود 20 درصد از تاجران آنلاین خر برخی از محصولات حیات وحش، از جمله گونه های حفاظت شده مانند عاج، فلس های پانگولین و برخی گربه ها را می فروشند.” »

READ  شما نظر می دهید اقدامات هوشمندانه اژه چه تاثیری در افزایش همدلی در جامعه دارد؟

مک دونالد افزود: تجارت عامل اصلی کاهش حیات وحش است که بر 20 درصد از گونه های مهره داران تأثیر می گذارد.

این اولین بار نیست که رسانه های اجتماعی به دلیل شکست در مقابله با فروش غیرقانونی حیات وحش در پلتفرم های خود مورد انتقاد قرار می گیرند. شبکه آنلاین فعال Ovaz اخیراً تبلیغات صدها یوزپلنگ کوچک را در فیس بوک مشاهده کرده است.

متا، شرکت مادر فیس‌بوک، می‌گوید حیات وحش و حیوانات در حال انقراض در پلتفرم‌هایش ممنوع هستند، اما هنوز به‌طور علنی به آخرین ادعاهای گزارش پناهگاه خرها پاسخی نداده است.

تجارت الکترونیک و سایت‌های رسانه‌های اجتماعی نه تنها با مقابله با فروش پوست الاغ‌ها در پلتفرم‌هایشان از حملات قابل توجهی به الاغ‌ها جلوگیری می‌کنند، بلکه به حذف سایر فعالیت‌های مجرمانه که با آنها انجام می‌شود نیز کمک می‌کنند. بگذار خرهایشان زنده بمانند.

مؤسسه پناهگاه الاغ از دولت‌های ملی، کشتی‌رانی جهانی و خود صنعت هوافضا می‌خواهد تا سیاست‌هایی را برای حذف استفاده از پوست حیوانات و ظلم به حیوانات اتخاذ کنند و در عوض از “منابع پایدارتر مواد خام” مانند منابع سلولی رشد یافته در آزمایشگاه استفاده کنند.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا