خودروهای آکواریومی عامل اصلی مرگ و میر تصادفات در اصفهان هستند


به گزارش خبرآنلاین از اصفهان به نقل از پایگاه خبری پلیس، محمدرضا محمدی با بیان اینکه اخیراً پلیس راهور گام بزرگی در زمینه ایمنی خودرو برداشته است، گفت: لازم به ذکر است که این موضوع در گذشته در دستور کار پلیس قرار داشت، اما به دلیل سوانح اخیر و خسارات جانی و مالی انسانی، این موضوع در دستور کار این نیروی انتظامی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه ما دو نوع ایمنی داریم، یکی قبل از تصادف و دیگری بعد از تصادف داریم و هر دو باید اینطور باشد، این سرویس استاندارد ایمنی خودرو را تایید می کند و بنابراین در صورت مشاهده ایرادات باید پاسخگو باشد. به دستگاه های نظارتی توجه کنید.

رئیس پلیس راهور اصفهان با بیان اینکه ایمنی قبل از حادثه شامل تجهیزات و سیستم هایی است که خودروسازان به عنوان خودرو تعریف می کنند، افزود: خودروسازان بابت این تسهیلات از مردم پول دریافت می کنند از جمله سیستم EBS در حالی که شاهد عملکرد معکوس سیستم در هنگام تصادف هستیم.همانطور که در چندین مورد شاهد تصادفاتی بوده ایم که خودرو از کنترل راننده خارج شده و خودرو واژگون می شود.

وی افزود: در واقع باید توجه داشت که برخی از امکانات جدید نصب شده برای ایمنی خودروهای داخلی، تسهیل کننده و تشدید کننده تصادفات است.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه شاهد حوادث مشابه ایربگ بوده ایم، افزود: خودروسازان نیز بابت این فرصت از شهروندان پول دریافت می کنند، اما کمتر دیده ایم که ایربگ برای کاهش بار آسیب دیدگان فعال شود.

وی گفت: توصیف ما از خودروهای خانگی خودروهای آکواریومی است. دانخوری های داخلی مانند آکواریوم هایی هستند که ساکنان آن ماهی در داخل آن قرار دارند که در اثر برخورد با هر وسیله ای و گاه با بیشترین تعداد ساکنان از بین می روند.

READ  با تشکر شورای شهر جزیره کیش از تیم انقلابی سازمان منطقه آزاد کیش

رئیس پلیس راهور استان اصفهان افزود: در چند روز اخیر شاهد تصادفات خودرو در اصفهان به دلیل برخورد با گاردریل، میله و حتی بلوار وسط بزرگراه بودیم که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

وی بیان کرد: علت تصادف مشکل است و فوت سرنشینان نیز موضوع دیگری است که باید بررسی شود، لازم به ذکر است تصادف اجتناب ناپذیر است و همه می توانند پشت فرمان باشند، خودرو نقش فنی خواهد داشت. ، فرمان گرفتن و … اما هر حادثه ای که اتفاق می افتد نباید کشنده باشد.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه ایمنی مسافران قابل ارتقا است، گفت: در شرکت های خارجی تست ایمنی قبل از تحویل به مشتری انجام می شود و به همین دلیل شاهد چنین اتفاقاتی نیستیم.

او گفت که سازندگان محلی باید وسایل نقلیه ایمن را به مشتری تحویل دهندوی گفت: در مرحله دوم استاندارد باید نظارت جدی داشته باشد و از سوی دیگر مردم به این دستگاه نظارتی اعتماد کنند و خودرو بخرند بنابراین همه باید به وظایف خود توجه کنند.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان گفت: در تلاش هستیم تا از تمامی حوادث فیلمبرداری و در دستگاه قضایی استفاده کنیم، اما از سوی دیگر از قضاتی که در مورد اعتراضات و تجمعات بعدی پلیس اظهار نظر می کنند، می خواهیم مانند گذشته از حقوق بشر دفاع کنند. “

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا