خطرناک ترین زن داعشی/ عکس – خبرآنلاین

وزارت امور خارجه فرانسه روز سه شنبه (دیروز/۲۳ تیر) اعلام کرد که ۳۵ کودک و ۱۶ زن را که همسران اعضای گروه تروریستی داعش بودند از سوریه به فرانسه بازگردانده است.

به گزارش قدس العربی، در میان زنان بازگشته به فرانسه، مشهورترین زن فرانسوی که به داعش پیوسته است، امیلی کونیگ است. فردی که در سال 2012 به داعش پیوست.

در ادامه این گزارش، کانیک به محض ورود به فرانسه با حکم قاضی مبارزه با تروریسم به اتهام عضویت در یک گروه تروریستی بازداشت شد.

القدس العربی افزود: امیلی، دختر یک ژاندارم فرانسوی، یکی از اولین زنان فرانسوی بود که به داعش پیوست و خواستار حمله به اهداف خاص در غرب از جمله سازمان های فرانسوی و همسران سربازان فرانسوی مستقر در مالی شد. . او در جذب عضو برای داعش فعال بود و مرتباً در ویدئوهای تبلیغاتی آن گروه ظاهر می شد.

در دسامبر 2014، سازمان ملل متحد، امیلی کونیگ را در لیست سیاه خطرناک ترین تروریست ها قرار داد و حکم بین المللی دستگیری او صادر شد. یک سال بعد، اطلاعات آمریکا او را تحت تعقیب ترین زن فرانسوی داعش می داند.

با سقوط داعش در سال 2017، وی توسط نیروهای کرد (با حمایت آمریکا) دستگیر و در اردوگاه روژ در شمال سوریه زندانی شد.

بر اساس این گزارش، او سال ها قبل از پیوستن به داعش پس از آشنایی با همسر اول الجزایری تبارش به اسلام گروید. پس از آن شروع به یادگیری زبان عربی می کند و خود را «سمره» می نامد و حجاب دارد. افراط گرایی او زمانی آغاز شد که به یک گروه افراطی به نام “Forsane Alizza” در نانت فرانسه پیوست. گروهی که بعداً منحل شد.

READ  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

در بهار 2012، زمانی که به دادگاه احضار شد، از برداشتن حجاب خودداری کرد و با امنیت به بحث پرداخت. او از این حادثه فیلم گرفته و در یوتیوب منتشر کرده است. در همین حال دو فرزندش را در فرانسه رها کرد و برای پیوستن به داعش به سوریه رفت.

خطرناک ترین زن داعشی/ عکس

او مادر پنج فرزند است که سه تای آنها در سوریه به دنیا آمدند و در اوایل سال 2021 به فرانسه بازگردانده شدند. امیلی در مصاحبه ای با فرانس پرس در آوریل 2021 در کمپ روژ گفت که می خواهد به فرانسه بازگردد.

کونیگ در آخرین تماس تلفنی خود در هفته گذشته گفت که در کمپ تهدید به مرگ شده است. امروز موکل او گفت که قصد دارد به طور کامل با دادگستری فرانسه همکاری کند و می داند که امیلی رنج زیادی را برای خانواده اش به همراه داشته است.

23311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا