خشم مردم عراق از توهین به مقامات؛ معترضان مقر حزب دموکرات کردستان در بغداد را به آتش کشیدند

معترضان عراقی صبح روز دوشنبه در مقابل مقر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد تجمع کردند.

رسانه های عراقی گزارش داده اند که گروه های معترض به اظهارات توهین آمیز یکی از اعضای ارشد حزب دمکرات کردستان عراق وارد مقر این حزب در بغداد شده اند.

صابر نیوز گزارش داد که معترضان مقر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد را تصرف و آن را به آتش کشیدند.

بر اساس این گزارش، معترضان با سر دادن شعار «مقامات دینی خط قرمز ما هستند» شروع به تخریب تجهیزات و اموال داخل ساختمان کردند.

به گزارش سابرینیوز، نیروهای امنیتی مستقر در مقابل مقر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد ابتدا با معترضان درگیر شدند و سعی کردند از ورود آنها به ساختمان جلوگیری کنند اما بعداً نتوانستند معترضان را متوقف کنند.

برخی رسانه های عراقی می گویند این دومین بار در یک سال گذشته است که مقر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد به آتش کشیده می شود.

صابرینیوز همچنین گزارش داد که معترضان از جمله گروه هایی مانند النجبه، کتائب سعید الشهدا و دیگر معترضانی که به یکی از روحانیون شیعه حزب دمکرات کردستان عراق توهین کردند، عکس های مسعود بارزانی را به آتش کشیدند.

پیش از این نایف کردستان، یکی از اعضای ارشد حزب دمکرات کردستان عراق، سخنان توهین آمیزی درباره رهبران مذهبی غیر عرب بیان کرده بود که خشم مردم عراق را برانگیخت.

حزب دمکرات کردستان (KDP) نیز پس از رویارویی با جمعیت کثیری از معترضان مدعی شد که نایف کردستان هیچ ارتباطی با این حزب ندارد، اما عکس‌های او در کنار مسرور بارزانی نخست‌وزیر و نیچروان بارزانی، رهبر اقلیم کردستان عراق منتشر شده است.

READ  مکرون از چین کمک می خواهد

صبرنیوز همچنین گزارش داد که معترضانی که وارد مقر حزب دمکرات کردستان عراق شده بودند، «اسناد و مکاتبات خطرناکی» در داخل ساختمان دریافت کردند.

به گزارش رسانه های عراقی، نیروهای امنیتی به دستور مصطفی القاظمی، نخست وزیر عراق، دستور دستگیری معترضانی را صادر کردند که مقر حزب دمکرات کردستان عراق در بغداد را تصرف و به آتش کشیدند.

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا