خرید تضمینی گندم در مازندران آغاز شد


به گزارش خبرآنلاین از مازندران، عباسعلی وفاجانج افزود: 30 مرکز از جمله مراکز خرید املاک و کارخانه ها و کارخانه های بخش خصوصی و سیلوها و تعاونی های روستایی خرید گندم در استان مازندران به سخت افزار و نرم افزار مجهز و آماده کار شدند. خرید گندم

وی گفت: امسال 54 هزار هکتار از اراضی استان زیر کشت گندم رفته است که بر اساس آمار سازمان جهاد کشاورزی مازندران پیش بینی می شود 130 هزار تن گندم به عنوان وثیقه از کشاورزان خریداری شود.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان مازندران با اعلام اینکه قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به برداشت قبلی افزایش بسیار خوبی داشته است، گفت: گندم تولیدی کشاورزان مازندران با کاهش 4 درصدی مفید و یک درصدی کاهش یافته است. استفاده نشده به ازای هر کیلوگرم گندم به قیمت 10 هزار و 500 تن و مبلغ 1000 تن به عنوان مشوق به کشاورزان پرداخت می شود تا هر کیلوگرم گندم را در اختیار دولت قرار دهند، یعنی در مجموع 11 هزار و 500 تن برای هر کشاورز.

وفایی نژاد در خصوص پرداخت گندم به کشاورزان افزود: به محض تحویل گندم به مراکز خرید مربوطه و ثبت مدارک، فایل پرداختی به بانک کشاورزی ارسال و در اسرع وقت به حساب کشاورزان واریز می شود. “

وی گفت: کشاورزان باید در کل سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی مناطق کشت گندم خود را ثبت کنند زیرا از کشاورزانی که در سامانه مذکور ثبت نام نکرده اند خرید تضمینی گندم صورت نخواهد گرفت.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی مازندران افزود: کشاورزان هنگام تحویل محصول باید کپی کارت ملی و شماره حساب بانکی کشاورزی خود را همراه داشته باشند.

READ  ادارات و مدارس خوزستان روز چهارشنبه 25 خرداد تعطیل است.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا