خبر ویژه عضو کمیسیون تلفیق مردم/ 7 دهک درآمدی یارانه گوشت می گیرند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین جعفر گادری درباره لغو ارز 4200 تومانی منوط به صدور کارت اعتباری و اقدامات انجام شده برای تهیه و صدور این کارت ها برای اعطای یارانه به مشمولان گفت: ابتدا باید تاکید کنم که یارانه دارو و نان. حذف نخواهد شد یا ممکن است در افرادی که از داروخانه یا نانوایی خرید می کنند تغییری ایجاد شود.

وی افزود: در گذشته یارانه گندم در اختیار واردکنندگان قرار می گرفت اما پس از آن مقرر شد این یارانه در اختیار نانوایان قرار گیرد. بحث داروها حاکی از آن است که یارانه داروها توسط شرکت های بیمه برای خرید افراد توسط افراد به داروخانه ها پرداخت می شود.

عضوکمیسیون تلفیق مجلس با تاکید بر اینکه کارت نان نخواهیم داشت و کارت جداگانه صادر نمی شود، ادامه داد: مردم با حساب بانکی عادی خود خرید می کنند و در این شرایط مشخص است که چه کسی خرید کرده و نخواهد کرد. امکان قاچاق مواد مخدر، آرد و … وجود دارد.

گادری در پاسخ به این سوال که یارانه دارو و نان شامل کدام دهک ها می شود، به ایلنا گفت: در توزیع یارانه نان و دارو بین مردم تفاوتی وجود ندارد و فقیر و غنی تفاوتی ندارد. بسته به عملکرد نانوایی ها و داروخانه ها، یارانه به آنها پرداخت می شود.

وی از پرداخت یارانه گوشت خبر داد و گفت: قرار است برای موسسات دامپروری که بر قیمت گوشت تاثیرگذار است یارانه جداگانه پرداخت شود و این یارانه فقط برای 7 دهک اول توزیع می شود.

عضوکمیسیون تلفیق مجلس ادامه داد: در واقع یارانه دارو و نان شامل کل جامعه می شود اما یارانه موسسات دامپروری فقط دهک اول تا هفتم را شامل می شود.

READ  اداره مالیات مردم به سبک دوره قاجار رکورد مالیاتی 42 ساله را شکست

گادری تاکید کرد: در این شرایط نیازی به صدور کارت جدید نیست و افرادی که مشمول یارانه موسسات دامپروری و در واقع یارانه گوشت هستند، شماره حساب خود را اعلام و ثبت کنند. البته جزئیات این موضوعات هنوز نهایی نشده و نهادهای مسئول باید جزئیات را اطلاع رسانی کنند.

وی با اشاره به اعلام افزایش یارانه های دولتی گفت: اگر قرار باشد یارانه مواد اولیه دامی (به نام یارانه گوشت) به صورت مستقیم به مردم ارائه و پرداخت شود، به معنای افزایش یارانه است و یارانه هفتم را افزایش می دهد.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا