خبر وزیر کار درباره یارانه ۵ میلیون جامانده/۴۸۰۰میلیارد تومان می‌دادیم تا خارجی ها ماکارونی ارزان بخورند


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینحجت الله عبدالملکی گفت: از هفت و نیم میلیون نفری که یارانه نگرفتند، 4 تا 5 میلیون نفر پس از ثبت نام یارانه دریافت می کنند.

وی ادامه داد: دهک دهم به دلیل شفاف نبودن اطلاعات اقتصادی خانواده ها مشمول یارانه نشد و بسیاری از این افراد درخواست بازنگری در سامانه حمایتی داشتند و یارانه به صورت خودسرانه به این افراد پرداخت شد اما این مبلغ. تا زمانی که اطلاعات اقتصادی آنها شفاف نباشد، قابل برداشت نیستند.» .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: 90 درصد مردم ایران مشمول دریافت یارانه هستند و هر ایرانی که 90 درصد باشد مطمئناً یک نفر هم ضرر نمی کند و همه پول به حساب سازمان هدفمندی یارانه ها است. . .

وی تصریح کرد: اگر فردی در خرداد، تیر یا مرداد واجد شرایط دریافت یارانه باشد، پول ماه های قبل به آن فرد پرداخت می شود.

یارانه آرد روی سفره کشورهای خارجی

به گفته وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی، بخشی از یارانه آرد ایران از طریق قاچاق و صادرات رسمی به اتباع خارجی تعلق می گیرد.

حجت الله عبدالملکی افزود: در بخش صادرات دوغ با آرد یارانه ای مردم ایران 4.8 میلیارد تومان تمام می شود تا خارجی ها ماکارونی ارزان تری بخورند.

وی رواج یارانه ها را یکی از مهم ترین اقدامات دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: سکه 4200 تومانی سالانه حدود 400 هزار میلیارد تومان از جیب مردم خارج می کرد. 400 هزار میلیارد تومان مردم به جیب برخی دلالان، واردکنندگان، قاچاقچیان، مصرف کنندگان و تولیدکنندگان خارجی رفتند.

عبدالملکی ادامه داد: بخشی از یارانه پولی دولت به جیب تولیدکننده خارجی به ویژه تولیدکننده دانه های روغنی رفت به طوری که به ازای هر دلار 20 هزار تومان به جیب تولیدکننده خارجی رفت و هر تولیدکننده خارجی 20 هزار تومان یارانه دریافت کرد. هر دلار

READ  جاماندگان سهام عدالت در انتظار تصمیم دولت/ سود سال ۱۴۰۰ چه زمانی واریز می‌شود؟

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا