خبر نگران کننده برای مادران ایرانی


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های همگانی، افشین ملای رئیس فدراسیون ورزش های همگانی در نشست خبری با محوریت طرح ملی بازی و نشاط کودکان، با بیان اینکه گسترش بی تحرکی به دلیل تغییرات ایجاد شده است. در سبک زندگی به سرعت در حال رشد است. و سازمان های ذیربط باید نسبت به این معضل حساس باشند، گفت: با توجه به شرایط فعلی، بازگشت به شرایط قبلی ممکن است غیرممکن باشد، زیرا پدیده کرونا و تغییر سبک زندگی تاثیر اساسی بر رشد کودکان داشته است.

وی ادامه داد: برای این کار به پروژه علمی کاربردی روی آوردیم تا بتوانیم برنامه ریزی کنیم و نتایج ارزشمند به دست آمده را در سطح ملی برنامه ها اجرا کنیم و تحقیقات نشان می دهد که اتفاق ناخوشایندی در مسیر رشد کودکان رخ داده است. زمینه رشد حرکتی. .

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه نتایج بررسی ها رشد حرکتی کودکان را نگران کرده است، گفت: کم تحرکی باعث تاخیر در رشد حرکتی می شود و مسئولان باید به این مقوله و خانواده توجه جدی داشته باشند. بسیار حساس تر باشید و با صرف وقت روزانه و استفاده از مطالب علمی این تاخیرهای حرکتی را جبران کنید. نقش والدین انکارناپذیر است و حتی در صورت عدم توجه مسئولان به این معضل، خانواده ها می توانند با ورزش مناسب آینده بهتری را برای فرزندان رقم بزنند.

ملایی با اشاره به اینکه در صورت آمادگی وزارت ورزش می توان این طرح را در سطح ملی اجرا کرد و این مشکلی که کودکان ایرانی را آزار می دهد به وضعیت مطلوب تری می رسد، تصریح کرد: در غیر این صورت ضرر ملی برای آینده به همراه خواهد داشت. ایران خواهیم بود

وی در بودجه اختصاص یافته از سوی شورای اسلامی و دولت برای ورزش همگانی تصریح کرد: اگرچه مقام معظم رهبری اولویت اول ورزش کشور را تبیین کردند، اما اولویت اول مدیران ارشد دولت ورزش همگانی نیست. به هر دلیل و امکانات و سرمایه کشور ورزش قهرمانی در حال ظهور است و اولویت اول کشور ورزش قهرمانی است.

READ  علت مسمومیت اخیر دانش آموزان اعلام شد

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی افزود: با نگاهی به اعتبارات، امکانات و توجه به ورزش همگانی در سال های اخیر، نگاه ناکارآمد به ورزش همگانی را متوجه می شوید و باید پذیرفت که گفتمان توجه به ورزش همگانی است. ورزش پوچ است، مثلاً حداقل 10 میلیارد تومان برای بچه ها باید در سطح کشور بهتر شود، اما متاسفانه در چند سال اخیر کمتر از 100 میلیون تومان به این حوزه اختصاص یافته است.

همچنین صالح رفیعی، رئیس انجمن توسعه ورزش و فعالیت بدنی کودکان فدراسیون ورزش های همگانی، گفت: دو سال است که درگیر ویروس کرونا هستیم که عواقب شدیدی را به دنبال داشته و هفت میلیون بیمار و برجای گذاشته است. بیش از 140 هزار فوتی با بیان اینکه کاهش فعالیت بدنی و اثرات روانی از جمله پیامدهای کرونا بر کودکان بود و همین امر منجر به سبک زندگی غیرفعال شد که سلامت آینده کودکان ایرانی را تحت تاثیر قرار داد.

وی ادامه داد: شاید بزرگسالان بهتر بتوانند بر این تهدیدات غلبه کنند اما کودکان در دوران طلایی زندگی خود هستند و این موضوع نگرانی های زیادی را به همراه داشته است که به همین دلیل طرح ملی بازی و نشاط کودکان در سه فاز در نظر گرفته شده است. از طریق 15 در استان کیشور، ارزیابان وضعیت کودکان 3 تا 9 سال را ارزیابی کردند، کودکان زیر 7 سال و کودکان 7 تا 9 سال را ارزیابی کردند.

رئیس انجمن توسعه ورزش و فعالیت بدنی با اشاره به نتایج آماری این طرح گفت: 19.4 کودک در وضعیت رشد حرکتی بسیار ضعیف و 19.3 کودک در وضعیت رشد حرکتی ضعیف قرار دارند. توسعه.

READ  علامت هشدار دهنده سطح کلسترول بالا

رفیعی با بیان اینکه خانواده ها باید با حداقل تجهیزات بازی های حرکتی هدفمند را در خانه انجام دهند، گفت: در نهایت پس از ارزیابی های رشدی پس آزمون از کودکان در سه دسته از کودکانی که تمرین نکردند، کودکان با 12 جلسه تمرین در منزل و 24 جلسه تمرینی. جلسات به طور کامل پرداخته شد.

وی افزود: خوشبختانه از تأخیر رشدی در کودکانی که 24 جلسه تمرینی کامل داشتند، جلوگیری شد و این امر باید ادامه یابد تا شاهد بهبود سبک زندگی در بین کودکان ایرانی باشیم. وی خاطرنشان کرد: یک ساعت فعالیت بدنی با شدت متوسط ​​باید روزانه به موارد فوق برای ایرانیان رسیدگی شود. کودکان و نیازهای کودکان باید شناخته شود.

رئیس انجمن توسعه ورزش و فعالیت بدنی با بیان اینکه در رده سنی دوم کودکانی که وارد مدرسه می شوند اثراتی در زمینه کم تحرکی ایجاد می شود که نشان دهنده 2 سال تاخیر در رشد است و اظهار داشت: بر اساس بر اساس نتایج به دست آمده، یک کودک یک کودک 8 ساله دارای توانایی های حرکتی یکسان با یک کودک 6 ساله است و به طور خاص، ما در فعالیت های حرکتی کودکان آزمایش شده 2 سال و در توپ 1 سال عقب هستیم. فعالیت هایی که خطر بزرگی برای نسل آینده ایران است.

رفیعی با بیان اینکه وظیفه مسئولان و خانواده ها در صورت کوتاهی در ارتقای رشد حرکتی کودکان، سبک زندگی سالم نسل آینده ایرانیان هشدار دهنده است و در ورزش همگانی و قهرمانی با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم شد، تصریح کرد: حداقل بیشتر در مقایسه با میانگین جهانی، در رشد حرکتی کودکان تاخیر داریم و دو سال قرنطینه بودن کودکان 3 تا 7 ساله و محدودیت استاندارد زندگی در محیط های مسکونی بسیار نگران کننده است. و اسفناک

بیشتر بخوانید:

تماشای تلویزیون کودکان را 5 برابر چاق می کند

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا