خبر مهم وزیر کار درباره یارانه نان اتباع خارجی/ چرا یارانه 6 میلیون نفر کاهش یافت؟


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حجت الله عبدالملکی صبح امروز در جلسه نمایندگان برای اجرای سیاست های کلی نظام در خصوص آخرین وضعیت یارانه ها اظهار داشت: آبروی خود را به مردم می سپارند.

وی ادامه داد: 500 هزار میلیارد تن یارانه به جیب قاچاقچیان، خارجی ها و تولیدکنندگان خارج از کشور رفت و تنها مقدار بسیار کمی از این یارانه به جیب مردم ایران رفت. منابع توده ها را بگیرید و این باعث افزایش رفاه عمومی، ایجاد اشتغال، بهبود ضریب جینی، جلوگیری از قاچاق و… می شود.

عبدالملکی گفت: بر اساس قانون بودجه، 250 هزار میلیارد تن بازتوزیع یارانه بین مردم در تبصره 14 لحاظ شده است، این در حالی است که 75 هزار میلیارد تن یارانه 45 هزار تنی و معیشتی در جاهای دیگر بررسی و پس از چندین مورد در دولت قرار گرفته است. باید به صورت یارانه مستقیم در اختیار مردم قرار گیرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به حذف دهک های پردرآمد بر اساس قانون، گفت: طبق قانون به ویژه قانون جوانان در جمعیت، دهک های پردرآمد باید حذف شوند.

وی ادامه داد: از سال 93 سامانه یارانه بسته شده است و هیچکس نمی تواند اطلاعات را به صورت سیستمی وارد کند، فقط افراد به جز 10 نفر در خدمات پلیس می توانند اطلاعات خود را در سامانه ثبت کنند. بر اساس نظام اجتماعی ایران 73 میلیون نفر یارانه دریافت کردند که از این تعداد 61 میلیون نفر همزمان یارانه معیشتی و 45 هزار تن یارانه دریافت کردند.

عبدالملکی گفت: در پی اجرای طرح هدفمندی یارانه ها و عدم واریز یارانه به حساب برخی خانوارها، وزارت تعاون سامانه ای را راه اندازی کرده است که در آن حدود یک میلیون و 500 هزار نفر درخواست بررسی اطلاعات خود را در یک سامانه ثبت کرده اند. هفته یکی از کاستی های وزارت کار این است که اطلاعات افراد کاملا مشخص نیست و از مراکز دیگر برای پرداخت یارانه اطلاعات دریافت می شود.

READ  ماه رمضان چند چیز است؟ / سفره افطار افتاد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: حدود 5 میلیون و 900 هزار نفری که در فروردین ماه یارانه دریافت کردند در اردیبهشت ماه یارانه پرداخت نشدند و در مجموع 73 میلیون و 300 هزار نفر در دور اول اسناد و مدارک یارانه ای پرداخت شدند. سپرده شد .

وی در پاسخ به انتقاد نمایندگان مجلس مبنی بر کاهش یارانه برخی افراد، گفت: طبق قانون یارانه دهقانان پردرآمد باید لغو شود اما اگر بخواهیم به همه افراد و گروه ها یارانه بدهیم اینگونه یارانه ها تعلق نمی گیرد. به فقرا.”

عبدالملکی با تاکید بر اینکه هویت اقتصادی خانوارها باید شفاف باشد، گفت: افرادی که برای دریافت یارانه اقدام کرده اند به دو دسته تقسیم می شوند. اولاً افراد پردرآمدی که با وجود داشتن دارایی و سرمایه مانند ایرانی ها برای دریافت یارانه اقدام می کنند و آن را حق خود می دانند و خانواده های دیگری نیز هستند که با وجود جدایی فرزندان از خانواده و زندگی مستقل، یارانه را قطع می کنند. یارانه، سرپرست خانواده.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افرادی هستند که یارانه آنها به دلیل شفاف نبودن شناسنامه اقتصادی آنها قطع شده است، به عنوان مثال برخی از افراد کارفرمای شرکتی هستند یا صندوق قرض الحسنه دارند زیرا یارانه آنها قطع شده است. ; بنابراین برای شفاف سازی اطلاعات اقتصادی خانواده ها به سرعت سامانه ای ایجاد کردیم که از 5 میلیون و 900 هزار نفری که یارانه آنها متوقف شده بود 4 میلیون و 500 هزار نفر درخواست بررسی اطلاعات خود را ثبت کردند.

عبدالملکی افزود: ما معاون اول رئیس جمهور هر روز با حضور تمامی دستگاه های ذیربط جلساتی را برگزار می کنیم و موضوع مدیریت ارز ترجیحی و پرداخت یارانه ها را نیز با دستور رئیس جمهور افرادی که یارانه آنها قطع شده است، بررسی می کنیم. پیش از این، «یارانه نیز پرداخت شده است و هر زمان که اطلاعاتشان بررسی و نهایی شد، می توانند این یارانه را پس بگیرند.

READ  درآمد نیروی کار، هزینه های لوکس! / هزینه های سرسام آور برای هر دانش آموز برای رفتن به مدرسه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص یارانه نان گفت: وزارت کشور اطلاعات افراد و حتی اتباع خارجی را در کشور بررسی می کند تا یارانه نان در اختیار همه قرار گیرد. البته هنوز دولت به تصمیم نهایی نرسیده است، پایلوت در زنجان در دست بررسی است و بر اساس مصوبه دولت یارانه نان حتی برای اتباع خارجی کاهش نخواهد یافت.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا