خبر مهم معاونت کار درباره یارانه/ سفر به خارج از کشور هم ملاک حذف یارانه است؟


داریوش ابوحمزه گفت: افرادی که تا فروردین ماه امسال و بدون یارانه نگهداری یارانه دریافت کرده اند در اردیبهشت ماه به حساب آنها واریز نشده است، دهک دهم بوده و مشمول یارانه نمی شوند. این افراد در اعتراض به حذف طبقه بندی یارانه ها به سامانه «حمایت» hemayat.mcls.gov.ir مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه پشتیبانی سامانه های پاسخگویی به سوالات یارانه ای شامل سامانه پشتیبانی و مرکز تماس تقویت شده است، افزود: همچنین دو سامانه تلفنی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شماره های 0216369 و 09200006369 آماده پاسخگویی هستند. پاسخگویی به مسائل یارانه مردم.»

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: این سامانه ها از نظر توان فنی، نرم افزاری و سخت افزاری تقویت و پشتیبانی شده است تا مردم همزمان با مشکل مواجه نشوند.

به گفته ابوحمزه، کسانی که قبلاً به دلایلی یارانه دریافت نکرده اند یا خودشان داوطلبانه آن را حذف کرده اند، باقی مانده یارانه هستند که اکنون برای اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود، برای دریافت یارانه اقدام می کنند. با شماره گیری * 438574 * و سپس برای ثبت نام و درخواست کمک هزینه خانوار به my.gov.ir مراجعه کنید.

دلیل اکثر اعتراضات به دهک ها

وی خاطرنشان کرد: با دستور رئیس جمهور یارانه به دهک هایی که درخواست بازنگری داشته اند پرداخت می شود. مبلغ یارانه باید به دهک دهمی که قبلاً یارانه دریافت کرده اند و درخواست بررسی کرده اند واریز شود و این مبلغ تا زمان بررسی صحیح مسدود می شود.

معاون وزیر کار تصریح کرد: بیشتر مطالبات مردمی در سامانه های این وزارتخانه در اعتراض به دهک ها مربوط به بازنگری در ساختار خانوار است. پیش از این یارانه 45 هزار تومانی در سال های اخیر به دلیل عدم پوشش قدرت خرید بالا باعث شده بود که اعضای خانواده پس از ازدواج یارانه خود را تقسیم نکنند.

READ  وزیر صمت: 30 درصد قطعات خودرو قاچاق یا تقلبی است!

افراد مجرد برای کنار گذاشتن یارانه خود چه باید بکنند؟

ابوحمزه افزود: در دهک مجموع درآمد و دارایی اعضای خانواده جمع آوری می شود و همین امر باعث شده تا برخی از خانوارها در دهک دهم و در میان اقشار پردرآمد قرار گیرند. امکان مراجعه اعضای خانواده و افراد متاهل به پلیس +10 برای شروع فرآیند تفکیک و تفکیک یارانه ها که توسط سازمان هدفمندی یارانه ها ارائه می شود، وجود دارد.

این مسئول تصریح کرد: پس از تفکیک یارانه فرزندان از خانواده ها، یارانه والدین پس از آزمایش گسترده خانواده و در صورت داشتن شرایط به صورت خودکار برقرار می شود و نیازی به مراجعه مردم به سامانه ها نیست.

وی خاطرنشان کرد: افرادی که مجرد هستند و می خواهند یارانه خود را از خانواده خود جدا کنند و یا طلاق گرفته اند می توانند با مراجعه به پلیس +10 و طی مراحل قانونی در صورت مسئولیت مشمول یارانه شوند. .

آغاز روند بررسی اعتراضات هفته آینده / منتظر پیامک باشید

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در هفته های آینده روند رسیدگی به درخواست های مردم برای بازنگری دهک ها را آغاز خواهیم کرد، ادامه داد: ضمناً این فرآیند پس از تایید دولت انجام می شود.

ابوحمزه افزود: ما پایگاه‌های اطلاعاتی متعددی داریم که برای بررسی درخواست‌ها باید وضعیت اقتصادی افراد را فاش کنیم. در عین حال هموطنان با اعلام درآمد و دارایی می توانند ابهامات را با جزئیات بیشتری مطرح کنند.

وی افزود: در روند رسیدگی به اعتراض برای رفع طبقه بندی یارانه، پیامکی به سرپرستان خانوار ارسال می شود تا مجدداً به سایت مراجعه و شناسنامه اقتصادی را مشاهده کنند و در صورت نیاز به اعتراض، سپس ثبت نام کنید دهک هستند.

گردش مالی یا درآمد افراد برای چندین سال در نظر گرفته می شود

READ  قیمت برنج از 100 هزار تن گذشت/ چرا برنج گران شد؟

معاون رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: شاخص های طبقه بندی یارانه ها ملاک تلفیق درآمد و دارایی برای سال های مختلف است.

وی گفت: ملک نیز ملاک یارانه نیست.

ابوحمزه ادامه داد: این طور نیست که مثلاً اگر فردی یک ماه از سال درآمد داشته باشد و گردش حسابداری داشته باشد، یارانه او حذف شود یا دهک به دلیل گردش یک ماهه تغییر پیدا کند؛ بنابراین اگر یک ماه از سال درآمد داشته باشد، یارانه او حذف شود یا دهک تغییر کند. زیرا گردش مالی یا درآمد چند ساله در نظر گرفته می شود.

حساب بانکی خود را با دیگران به اشتراک نگذارید تا به دهک دهم نیفتید

معاون وزیر کار گفت: به عنوان مثال یکی از اعضای خانواده حساب خود را به شخص دیگری که با او معامله می کند یا کسب درآمد می کند واریز کرده است یا عده ای خودرو و دارایی را بر اساس قراردادهایی می فروشند که باید شفاف سازی شود و افراد حساب خود را دارند. «دارایی های خود را جدا کرده و رسما انتقال دهید.

وی افزود: همچنین اگر فردی حساب شخصی خود را روی حقوق شرکت بگذارد به دلیل گردش زیاد حساب در دهک دهم قرار می گیرد و یارانه وی حذف می شود.

سفر خارج از کشور از ملک دهک حذف شد

ابوحمزه با تاکید بر اینکه سفر به خارج از کشور در دهک آخر ملاک نیست، گفت: سفر به خارج از کشور مبنای سیاست گذاری نیست و ملاک حذف یارانه نیست.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: متقاضیان برای ثبت نام نیازی به مراجعه حضوری به هیچ سازمانی ندارند و می توانند از طریق سامانه های اعلام شده از سوی وزارت کار و هدایت کمک های بلاعوض به سازمان. “

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا