خبر مهم سخنگوی سازمان هدفمندی برای جاماندگان/ جزییات ثبت‌نام جدید یارانه‌ها


سیده طیبه حسینی در خصوص افراد مجردی که قصد جدایی از خانواده خود را دارند، گفت: مجردانی که از ابتدای طرح یارانه دریافت نکرده اند و یا یارانه آنها در سال های گذشته حذف شده است، می توانند برای ثبت نام به سایت my.gov.ir مراجعه کنند.

وی افزود: مجردانی که خانواده آنها کمک بلاعوض دریافت کردند یا تا اردیبهشت ماه سال جاری کمک هزینه دریافت کردند اما حذف شدند نمی توانند مراجعه کنند. این فقط برای افرادی است که یارانه دریافت نکرده اند یا یارانه آنها در سال های اخیر قطع شده است. در حال حاضر زمینه های لازم برای ثبت نام این افراد فراهم نشده و اولویت ثبت نام سازمان کمک های بلاعوض با ثبت نام بازماندگان است.

خانواده های جدید حساب سلامتی شما را تعیین می کنند

حسینی در پاسخ به سوالی درباره ثبت نام افرادی که خانواده آنها نقل مکان کرده اند، گفت: کسانی که مثلاً یارانه دریافت کرده اند و متاهل هستند، باید بالای 10 به پلیس آگاهی مراجعه کنند و مدارک لازم را برای جدایی از خانواده پدری ارائه کنند. بودن. بعد از این مرحله سرپرست خانواده حساب بانکی باز می کند.

وی با بیان اینکه این افراد باید به بانک اطلاع دهند تا این شماره حساب را به عنوان شماره حساب بازنشستگی خود در سامانه ثبت کنند، گفت: با توجه به اینکه این افراد یارانه دریافت می کردند شرایط در آنها احراز نمی شود. اما کسانی که از خانواده پدری یارانه نگرفته اند دیگر نیازی به مراجعه 10 نفری دیگر به پلیس ندارند و سرپرست خانواده همسرشان را تحت تکفل ثبت می کند.

READ  بازاری که داغ شد / قیمت انواع پیراهن مشکی برای ماه محرم + جدول

دوره درخواست کمک هزینه به طور قطعی تمدید خواهد شد

سخنگوی سازمان هدفمندسازی کمک های بلاعوض درباره احتمال تمدید زمان درخواست برای متقاضیان کمک هزینه گفت: این زمان قطعا تمدید خواهد شد. حتی در صورت عدم تمدید مهلت ثبت نام بلافاصله پس از اتمام وقفه امروز، قطعا در آینده نزدیک سامانه بازگشایی خواهد شد و امکان ثبت نام وجود خواهد داشت.

افرادی که تغییر خانواده آنها قطعی است نیازی به مراجعه به فرمانداری ندارند

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا عده ای به مناطق مراجعه می کنند، گفت: مردم برای تغییرات خانوادگی و پرونده های ازدواج و طلاق 10 نفر دیگر به کلانتری مراجعه کنند اما در برخی موارد مانند بهزیستی، کفالت و کفالت، نامه ای از استاندار هست.

حسینی تاکید کرد: استانداری نامه ای به مردم می دهد که با آن می توانند به پلیس 10 دیگر مراجعه کنند و تغییرات مورد نظر را اعلام کنند زیرا استان ها نمی توانند تغییراتی ایجاد کنند اما فردی که قطعا ازدواج کرده یا مطلقه است دیگر نیازی به مراجعه به استان ها نیست. یا مناطق

وی در پایان گفت: کلیه افرادی که از ابتدا کمک هزینه دریافت نکرده اند و یا تا ابتدای اردیبهشت ماه 1401 کمک هزینه دریافت نکرده اند می توانند با مراجعه به سامانه ثبت نام اقدام کنند.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا