خبر خوش زالی از کنترل تاج در تهران


تالار علیرضا رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم هفته سلامت، هفته سلامت را رویدادی جهانی و کانون توجه در حوزه سلامت خواند و با اشاره به برنامه‌های متنوعی که در حیاط دانشگاه در هفته سلامت برگزار می‌شود، گفت: این مراسم جشن قدردانی بود و در تجلیل از مدافعان سلامت در عرصه سلامت، آنان را پیشتازان نبرد جانانه قرن علیه ولیعهد دانست.

وی افزود: این عید در شرایطی برگزار می شود که با همت والای شما فرزندان غیور حوزه بهداشت و درمان شرایط نسبتا مطلوبی در عرصه استانی و کشوری حاصل شده است.

کاهش تعداد بیماران جدید کرونری در استان تهران به کمتر از 150 نفر

زالی گفت: امروز تعداد بیماران جدید در استان تهران از نظر کمبود رکورددار است و برای اولین بار از زمان شروع همه گیری کرونا به زیر 150 نفر رسیده و تهران دیروز فقط دو فوتی بود.

وی افزود: امروز با دستان شما شاهد این دستاورد بزرگ هستیم. این موفقیت را به شما همکارانی که صاحبان اصلی فرآیند و بازیگران اصلی این نبرد هستید تبریک می گویم.

هال تاکید کرد: این موفقیت ها نسبی است و نباید فکر کنیم که این بیماری در عرصه ملی و استانی به پایان رسیده است، بلکه باید با رعایت نکات بهداشتی، واکسیناسیون و … به حضور در میدان ادامه داد.

رئیس دانشگاه ابراز امیدواری کرد که با تلاش همکاران و حامیان سلامت از این دستاورد همچنان دفاع شود.

واکسیناسیون گسترده یک عامل مهم در کنترل بیماری است

وی تاثیر گسترده واکسیناسیون را یکی از عوامل اصلی کنترل بیماری عروق کرونر قلب می داند و گفت: شما در تهران صحنه های حماسی خلق کرده اید.

READ  روزانه چقدر مایعات بنوشیم؟ - اخبار آنلاین

به گفته هال، تاکنون 26 میلیون و 30 هزار واکسن در تهران تلقیح شده است که 39.5 درصد آن توسط دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ساخته شده است. همچنین از 5 میلیون و 200 هزار واکسن دوز سوم تلقیح شده در استان تهران، 42 درصد همکاران این دانشگاه آماده هستند.

وی تاکید کرد: عزیزم شما فراتر از وظیفه سازمانی خود تلاش کردید و با وجود سختی ها و چالش ها فداکارانه خدمت کردید و در روزهای سخت این نبرد حضور پررنگی داشتید.

هال در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم مستندسازی این وقایع تاریخی و حماسی دوران تاج و تخت تاکید کرد و از تلاش های حامیان سلامت دانشگاه برای خدمت به مردم قدردانی کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت و ارتقای نظام سلامت را فرصتی بی نظیر برای حوزه سلامت می داند که باید با تلاش و همت مدیران و همکاران در حوزه سلامت قدردانی کرد. مراقبت از سیستم شبکه بهداشت و درمان

وی با اشاره به توانمندی‌های استثنایی همکاران بهداشتی در دوران شیوع کرونا گفت: بی‌تردید با همت عالی شما شاهد توسعه و ارتقای این سامانه شبکه خواهیم بود.

زالی با اشاره به طراحی برنامه های مختلف در حوزه بهداشت و درمان دانشگاه از ابلاغ سند ارتقای سامانه شبکه بهداشت و درمان قابل اجرا خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با قدردانی از زحمات تمامی همکاران در حوزه بهداشت و درمان این دانشگاه در ایام تاجگذاری ابراز امیدواری کرد با حمایت مسئولان چالش ها و دغدغه های آنان برطرف شود.

READ  توصیه هایی برای غذا خوردن در روزه داری در زمان تاج

بیشتر بخوانید:

تزریق دوز چهارم واکسن به گروه های پرخطر

چه کسانی باید نوبت چهارم واکسن کرون را دریافت کنند؟

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا