خبر خوش برای وزیر بهداشت؛ کورونا در ایران بازداشت شد


دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه هفتاد و پنجمین مجمع جهانی بهداشت انتخاب مجدد آدهانوم را به عنوان دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در ژنو تبریک گفت و از دستاوردهای ایران در مقابل ولیعهد قدردانی کرد و به تشریح پوشش واکسیناسیون در کشورمان پرداخت.

وزیر بهداشت گفت: با حمایت مردم و تلاش نیروهای بهداشت و درمان بیماری عروق کرونر قلب در ایران کنترل و کنترل شده است و بیش از دو هفته است که میزان مرگ و میر روزانه ناشی از بیماری عروق کرونر در کشورمان کاهش یافته است. به صورت تک رقمی.”

دکتر عین اللهی با اشاره به عرضه گسترده واکسن کراون در ایران گفت: به لطف خدا و با کمک مردم تاکنون حدود 150 میلیون دوز واکسن در ایران تزریق شده است و دامنه واکسیناسیون در کل جمعیت کشور وجود دارد. ایران حدود 75 درصد است.

وی تاکید کرد: تحریم های هولناک آمریکا و استکبار جهانی علیه ایران مانعی برای موفقیت کشورمان در کنترل ولیعهد نبوده است. چون در ایران مردم به کمک نظام سلامت شتافتند.

وزیر بهداشت با انتقاد از کاستی ها و عدم رعایت برخی سازمان های بین المللی در خصوص وضعیت بهداشت و درمان در برخی نقاط جهان، گفت: برخی مناطق جنگ زده سال هاست که از نظر بهداشتی از سلامت خوبی برخوردار نیستند و همه سازمان های بین المللی مسئول هستند.»، باید اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

آخرین آمار تاج در کشور اعلام شد

4747


منبع

READ  چگونه ورود ویروس به بدن را کاهش دهیم؟
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا