خبر خوش برای وزیر اقتصاد برای بازنشستگان/ چرا افزایش حقوق بازنشستگان کند شد؟


به نظر می رسد پس از کش و قوس های فراوان، موضوع افزایش حقوق بازنشستگان اعم از مستمری، حداقل دستمزد و میانگین دستمزد (سایر سطوح قانونی) بالاخره به تصویب سازمان تامین اجتماعی رسیده و در حال الزامی شدن است.

علی اکبر عیوضی (دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) بر بحث مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و لزوم قانونی تصویب مصوبه اسفندماه سال گذشته شورای عالی کار برای افزایش حداقل دستمزد تاکید کرد. با 57.4 درصد و سایر اقشار کارگران با 38 درصد و بیمه شدگان مستمری بگیر تامین اجتماعی گفتند: دولت در بحث افزایش مستمری بازنشستگان باید قانون را رعایت کند و منابع آن نیز موجود باشد.

وی با اشاره به جلسه اخیر احسان هندوزی (وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم) در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: مصوباتی در خصوص افزایش قانونی حقوق بازنشستگان صادر کرده اند.

عیوضی با تایید مجدد نظر مثبت پورابراهیمی (رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس) و سایر اعضا با افزایش حقوق بازنشستگان، از دولت خواست با تصویب سازمان تامین اجتماعی و شورای عالی کار، افزایش قانونی حقوق را تصویب کند. . وزیر اقتصاد همچنین با مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره تامین اجتماعی با افزایش حقوق بازنشستگان در تمامی سطوح اعم از متوسط ​​و کم درآمد موافقت کرد. سازمان.

دبیر انجمن تامین اجتماعی استان تهران به نقل از وزیر اقتصاد گفت:.

وی در پایان با اشاره به جلسه امروز هیات دولت در خصوص افزایش مستمری ها ادامه داد: وزیر اقتصاد در جلسه امروز قول داد انشالله با بررسی و موافقت نهایی با مصوبه افزایش مستمری تامین اجتماعی موافقت شود. سازمان.

READ  شاخص بورس به عقب برگشت


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا