خبر خوش برای وزیر اقتصاد برای بازنشستگان/ چرا افزایش حقوق بازنشستگان کند شد؟


به نظر می رسد پس از کش و قوس های فراوان، موضوع افزایش حقوق بازنشستگان اعم از مستمری، حداقل دستمزد و میانگین دستمزد (سایر سطوح قانونی) بالاخره به تصویب سازمان تامین اجتماعی رسیده و در حال الزامی شدن است.

علی اکبر عیوضی (دبیر کانون بازنشستگان تامین اجتماعی تهران) بر بحث مواد 96 و 111 قانون تامین اجتماعی و لزوم قانونی تصویب مصوبه اسفندماه سال گذشته شورای عالی کار برای افزایش حداقل دستمزد تاکید کرد. با 57.4 درصد و سایر اقشار کارگران با 38 درصد و بیمه شدگان مستمری بگیر تامین اجتماعی گفتند: دولت در بحث افزایش مستمری بازنشستگان باید قانون را رعایت کند و منابع آن نیز موجود باشد.

وی با اشاره به جلسه اخیر احسان هندوزی (وزیر امور اقتصادی و دارایی دولت سیزدهم) در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: مصوباتی در خصوص افزایش قانونی حقوق بازنشستگان صادر کرده اند.

عیوضی با تایید مجدد نظر مثبت پورابراهیمی (رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس) و سایر اعضا با افزایش حقوق بازنشستگان، از دولت خواست با تصویب سازمان تامین اجتماعی و شورای عالی کار، افزایش قانونی حقوق را تصویب کند. . وزیر اقتصاد همچنین با مصوبه شورای عالی کار و هیات مدیره تامین اجتماعی با افزایش حقوق بازنشستگان در تمامی سطوح اعم از متوسط ​​و کم درآمد موافقت کرد. سازمان.

دبیر انجمن تامین اجتماعی استان تهران به نقل از وزیر اقتصاد گفت:.

وی در پایان با اشاره به جلسه امروز هیات دولت در خصوص افزایش مستمری ها ادامه داد: وزیر اقتصاد در جلسه امروز قول داد انشالله با بررسی و موافقت نهایی با مصوبه افزایش مستمری تامین اجتماعی موافقت شود. سازمان.

READ  سمند 10 میلیون تن کاهش قیمت داشت / نمودار قیمت


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا