خبر خوب از آژانس بهداشت اتحادیه اروپا در مورد آبله میمون

آندریا آمون، مدیر مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری از بیماری، گفت: “بیشتر موارد فعلی علائم خفیف دارند و احتمال شیوع آن به جمعیت عمومی بسیار کم است.” وی افزود: احتمال انتقال این ویروس از طریق تماس نزدیک بیشتر است.

تا 21 می، سازمان بهداشت جهانی گزارش هایی مبنی بر 92 مورد تایید شده آبله میمون و 28 مورد مشکوک از 12 کشور غیر بومی (از جمله چندین کشور اروپایی از جمله ایالات متحده، استرالیا و کانادا) دریافت کرده بود.

خبر خوب از آژانس بهداشت اتحادیه اروپا در مورد آبله میمون

آژانس بیماری های عفونی دانمارک (SSI) نیز روز دوشنبه (23 مه) اعلام کرد که اولین مورد در این کشور (اسکاندیناوی) تایید شده است.

استلا کیریاکیدس، کمیسر اتحادیه اروپا برای سلامت و ایمنی گفت: “من نگران افزایش تعداد موارد گزارش شده آبله میمون در اتحادیه اروپا و سراسر جهان هستم.” ما از نزدیک اوضاع را زیر نظر داریم.»

علائم آبله مرغان شامل تب، دردهای عضلانی، تورم غدد لنفاوی، لرز، خستگی و بثورات آبله مرغان در دست ها و صورت است.

تاکنون هیچ درمانی پیدا نشده است، اما علائم معمولاً پس از دو تا چهار هفته ناپدید می شوند. این بیماری در 11 کشور آفریقایی بومی است.طبق گزارش ECDC، این ویروس می تواند باعث بیماری جدی در گروه های خاصی مانند کودکان خردسال، زنان باردار و افرادی با سیستم ایمنی ضعیف شود.

خبر خوب از آژانس بهداشت اتحادیه اروپا در مورد آبله میمون

این آژانس همچنین در معرض خطر انتقال ویروس است “از انسان تا حیوان” وی خاطرنشان کرد: در صورت سرایت این ویروس به حیوانات، خطر بومی شدن این بیماری در اروپا وجود دارد.

منبع: France24 / مترجم: الهه جعفرزاده

4747


منبع

READ  پاییز می آید و تاج سنگین زمستان؛ واکسیناسیون موثرترین سلاح در برابر کرونا است
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا