خبر جدید مدیرعامل تامین اجتماعی برای زمان افزایش مستمری ها


به گزارش خبرگزاری میرآنلاین، هاشم موسوی در نشست خبری سازمان تامین اجتماعی گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیون بیمه شده جدید تحت پوشش طرح پوشش همگانی داشتیم که از این تعداد 700 هزار نفر در نیمه دوم سال گذشته تحت پوشش قرار گرفتند. سال.”

وی در خصوص ارتقای خدمات نیز افزود: به منظور تسهیل در کار بیمه شدگان شاهد کاهش مراجعات شخصی هستیم.

موسوی ادامه داد: سامانه جدید ثبت لیست بیمه کارفرمایان راه اندازی شده که اعتراضات را به حداقل می رساند. اعلامیه های کارفرمایان در سیستم جدید نیز در یک جعبه انجام می شود.

وی افزود: ادغام در سیستم های بیمه، بانک و مالیات به زودی انجام می شود و سامانه جدید افقی مشخص در این حوزه است که شرایط را برای ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان و کارفرمایان فراهم می کند.

موسوی گفت: بیش از یک میلیون کارگاه در سامانه جدید ثبت شده است و تنها تعداد کمی باقی مانده است که به زودی انجام می شود.

وی افزود: این اقدام در راستای شفافیت و تضاد منافع صورت گرفته است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی همچنین از پرداخت 73 هزار میلیارد تن بدهی دولت به این سازمان در قالب واگذاری شرکت های سودده و از نظر پوشش درمانی بیماران خاص خبر داد و گفت: یکی از ریسک ها و خدمات مهمی که به این سازمان ارائه می کنیم. بیمه شده خدمات درمانی ارائه می دهد و این دارو برای بیماران خاص است و در این بخش دو هدف اصلی را دنبال می کنیم. یکی توسعه کمی و کیفی خدمات و دیگری کاهش پرداخت از جیب مردم است بنابراین قصد داریم هزینه ها را به حداقل برسانیم.

READ  این خانه 45 متری در تهران تنها 950 میلیون تومان است/ با 1 میلیارد چه خانه هایی می توان خرید؟ + جدول

وی ادامه داد: در حال حاضر هزینه ها در بخش مستقیم پزشکی تقریبا صفر است و در بخش غیرمستقیم تلاش می کنیم رویکرد را به سمتی اعمال کنیم که پرداخت ها از جیب مردم کاهش یابد.

موسوی با بیان اینکه در حال حاضر بیماران خاص برای درمان مستقیم هزینه ای پرداخت نمی کنند، گفت: خدمات تخصصی و تکمیلی در درمان ناباروری زوج های نابارور به طور کامل تحت پوشش بیمه قرار دارد و بیش از 6200 نفر در این بخش خدمات تخصصی دریافت کرده اند که هزینه ای در حدود آن دارد. 7000 میلیارد تن بود.

وی ادامه داد: داروهای جدید تحت پوشش بیمه هستند و اخیرا شورای عالی بیمه تعدادی از داروها را تصویب کرد، البته در حوزه دارو نیز مشکلاتی وجود دارد که در حال رصد آن هستیم، تمام تلاش ما بر این است که این مشکلات برطرف شود و مشکلات برطرف شود. بار.” به مردم دوش بگیرید گاهی برخی داروخانه ها به دلیل قطعی برق و … بیمه ها را مجبور به پرداخت آزادانه برای کاهش این مشکلات با نظارت حضوری می کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر بدهی بیمه ای کارگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی گفت: سال گذشته بیش از 20 هزار میلیارد تن بدهی و معوقه در کارگاه ها داشتیم و داریم. موفق به جمع آوری شد که چیز خوبی بود.”

وی با اشاره به اینکه بیش از 40 هزار مغازه دارای حق بیمه معوقه تامین اجتماعی هستند، گفت: بر اساس قانون عفو ​​در سال گذشته موفق به دریافت 3 هزار میلیارد تن بدهی معوق از کارفرمایان شدیم که در مجموع بیش از 150 هزار کارگاه به بخشودگی جرایم پرداختند.

READ  با اقتصاد این کشور، کالابرگ یک باند زخم موقت نیست

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی گفت: سال گذشته 90 هزار میلیارد تن باید در قالب سهام به تامین اجتماعی واریز می شد که حدود 72 هزار میلیارد تن آن در حال بهره برداری بوده است.

به گفته وی، در گذشته چند شرکت زیان ده به ما واگذار شد و با همکاری دولت جدید توانستیم یکی از زیان ده ها را شناسایی و شرکت هایی در قالب پتروشیمی، نفت و گاز جایگزین کنیم. به ما

موسوی در پاسخ به این سوال که وضعیت افزایش حقوق بازنشستگان چه زمانی مشخص می شود، افزود: منتظریم دولت اعلام کند که افزایش حقوق بازنشستگان را از خرداد ماه در حسابشان اجرایی کنیم.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا