خبرگزاری دولتی از تجمعات اعتراضی شب گذشته در شهرهای مختلف کشور خبر داد


در شهرستان لرستان دورود حدود 50 نفر در تجمعی محدود با سردادن شعارهایی خواستار بازپرداخت وجه شدند. با وجود برخی تلاش ها برای تحریک تحرکات التهابی، این تجمع با حضور ماموران نیروی انتظامی به پایان رسید.

شهر ایذه خوزستان نیز بعدازظهر پنجشنبه شاهد تجمع اعتراضی چند ده نفری بود. در جریان این تجمع، برخی از عوامل تحریک کننده به اموال عمومی شهر حمله کردند تا تجمع را منحرف کنند.

حمله به برخی فروشگاه های زنجیره ای و همچنین تلاش برای آتش زدن یکی از مساجد این شهر، با ورود پلیس باعث متفرق شدن تظاهرکنندگان شد.

اندیمسک، یکی دیگر از شهرهای استان خوزستان، شاهد تجمع حدود 200 نفری بود. سرداد با سردادن شعارهایی علیه افزایش قیمت ها و همچنین پرتاب سنگ به سوی پلیس و آتش نشانان، یکی از آتش نشانان شهر مجروح شد.

شهر دسفول نیز در دو روز گذشته شاهد تجمعات پراکنده بوده است. تعدادی از مردم در چهارراه شرعیه شهر تجمع کردند و شعارهای ضد ساختاری سر دادند.

معترضان که حدود 300 نفر بودند با دخالت پلیس متفرق شدند. دادستانی عمومی و انقلاب دسفولک اعلام کرد که 15 نفر به دلیل تلاش برای خنثی کردن تجمعات در این شهر دستگیر شده اند.

بر اساس این گزارش، شهر یاسوج نیز روز گذشته با تجمع حدود 30 نفری مواجه شد. بر این اساس هفت تن از رهبران این تجمع که با سردادن شعارهایی قصد داشتند تظاهرات را به سمت تخریب اموال عمومی سوق دهند، توسط پلیس دستگیر شدند.

تعدادی از مردم شهرکرد، مرکز استان چهارمحال، بختیاری پنجشنبه شب در اعتراض به افزایش قیمت ها در خیابان های اصلی شهر تجمع کردند. بنا بر گزارش ها، چهارراه فصیحی محل اصلی تجمع با حدود 200 معترض بوده است.

READ  ماجرای مرموز جسد رها شده در محله فلاح چیست؟

این تجمع به درخواست نیروی انتظامی و با هدف جلوگیری از خشونت علیه اراذل و اوباش به پایان رسید.

شهر جونجان در آن استان نیز پنجشنبه شب شاهد تجمع 30 تا 40 نفری بود. در این تجمع شعارهایی علیه افزایش قیمت ها و در برخی موارد شعارهای ساختارشکنانه سر داده شد.

در شهر فشافوی تهران نیز ده ها نفر با شعارهایی علیه افزایش قیمت تجمع کردند. حمله به یکی از فروشگاه های زنجیره ای و آتش زدن یکی از محوطه های سرسبز این شهر باعث دخالت نیروهای انتظامی و پراکندگی جمعیت شد.

بر اساس گزارش های دریافتی از سراسر کشور، تاکنون تجمع فعالی در سراسر کشور ثبت نشده است و تجمعات محدود در برخی شهرها با دخالت عوامل امنیتی و همکاری به پایان رسیده است.

بیشتر بخوانید:

اعتراض میراث فرهنگی به قطعه مردمی مجلس عتیقه

عملیات را با یک خط مشی شروع کنید. اقتصاد خودش تصمیم می گیرد

231233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا