خبرآنلاین – دریاچه ارومیه با مرگ می جنگد


این روزها وضعیت دریاچه ارومیه وخیم است و به دلیل گرما، گرد و غبار، کمبود باران و کمبود برف در کوهستان به دلیل کمبود باران های زمستانی، نگین آبی آذربایجان با مرگ می جنگد.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان غربیوضعیت دریاچه ارومیه به قدری وخیم شده است که صفحه تلگرام آب منطقه ای استان که پس از یک نشریه خصوصی در تاریخ 16 تیرماه (انتشار آخرین آمار مربوط به تراز، حجم و وسعت دریاچه تا خردادماه به طور مرتب آماری از تراز، حجم و وسعت دریاچه را منتشر می کند. به همراه دریاچه)، سایر آمارها اطلاعاتی در مورد وضعیت دریاچه ارائه نمی کند.

کاهش حجم آب دریاچه به کمتر از 2.7 میلیارد مترمکعب (7 تیرماه) و تبخیر روزانه ده ها میلیون مترمکعب و عدم توزیع حق آبه وعده داده شده از تونل زاب و رودخانه روزهای سختی را برای آبی پوشان رقم زد. جواهر آذربایجان .

از سوی دیگر هجمه های گسترده دولت روحانی به ستاد احیای دریاچه ارومیه و تعطیلی آن عملا به شرایط سخت این دریاچه توجهی نمی کند و در این روزهای سخت هموطنان برای شنا در آن به دریاچه می روند. احتمال شرایط سخت آینده

امیدواریم مسئولان به فکر پیشگیری از مرگ دریاچه باشند تا بحران ناشی از خشکی آن دامنگیر استان‌هایی مانند آذربایجان غربی و شرقی، زنجان و حتی قزوین، البرز و تهران نشود.

عکاس: سینا پسران افشاریان

48


منبع

READ  نظارت بر 27 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی لرستان برای ذبح دام ویژه عید قربان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا