حکم قرنطینه ملی در کره شمالی با اولین مورد تایید شد

به گزارش خبرآنلاین، رسانه های دولتی امروز (پنجشنبه) گزارش دادند که کره شمالی اولین ابتلای رسمی خود به کووید-19 را ثبت کرده است و کیم جونگ اون در نشست اضطراری مقامات ارشد دفتر سیاسی، قرنطینه شدید را اعلام کرد.

حکم قرنطینه ملی در کره شمالی با اولین مورد تایید شد

به گزارش خبرگزاری مرکزی کره، نمونه های گرفته شده از بیماران مبتلا به تب در پایتخت پیونگ یانگ با نوع بسیار مسری ویروس کرونا Omicron BA.2 یکسان است. مقامات در این نشست اعلام کردند که “سیستم حداکثر پیشگیری” را برای همه گیری های اضطراری معرفی خواهند کرد. به نظر می رسد دستور کنترل ویروس در بالاترین سطح فوریت شامل قرنطینه و سایر محدودیت ها باشد.

به گزارش KCNA، در این جلسه دستور قرنطینه در تمام شهرهای سراسر کشور صادر شد تا هرگونه احتمال شیوع ویروس رد شود.

کیم همچنین به مقامات دستور داده است که کمپین های گسترده ای را برای آزمایش و ضد عفونی کووید در سراسر کشور راه اندازی کنند.

حکم قرنطینه ملی در کره شمالی با اولین مورد تایید شد

گزارش های منتشر شده به طور دقیق تعداد موارد مثبت را توصیف نمی کنند.

کره شمالی به سرعت مرزهای خود را در ژانویه 2020 پس از اولین شیوع کروناویروس جدید در ووهان چین بست و تا کنون تاکید کرده است که هیچ مورد مثبتی وجود ندارد، اظهاراتی که بسیاری از ناظران خارجی آن را مورد تردید قرار داده اند.

کارشناسان معتقدند که کره شمالی یکی از دو کشور واکسینه نشده در جهان باقی مانده است. پیونگ یانگ بارها پیشنهادهای چین، روسیه و برنامه جهانی اشتراک واکسن COVAX را رد کرده است.

منبع: upi / مترجم: الهه جعفرزاده

444


منبع

READ  چند روش کوچک کردن شکم بعد از 50 سال
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا