حماس توافق آتش بس با اسرائیل را رد کرده است

حماس امروز (شنبه) به نقل از ساهر جبارین، یکی از اعضای دفتر سیاسی جنبش، به تلاش های میدانی و تماس های سیاسی خود برای توقف تجاوزات رژیم صهیونیستی به مردم و اماکن مقدس فلسطین به ویژه مسجدالاقصی، امروز (شنبه) ادامه می دهد.

وی افزود: حماس تاکید می کند که هیچ آتش بسی با اشغالگران صورت نگرفته و آنچه از طریق رسانه های یهودی و عربی منتشر می شود، بی اساس و نادرست است.

یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس از توده های فلسطینی در کرانه باختری و سرزمین های اشغالی خواست به راهپیمایی خود به سمت الرحل، الرباط و اعتکاف در مسجد الاقصی ادامه دهند.

وی تاکید کرد که موانع ایجاد شده توسط اشغالگران ما را از حفاظت از قدس و مسجد الاقصی در برابر تروریست ها باز می دارد. [ اشغالگر ] و شهرک نشینان افراطی تسلیم نخواهند شد و مردم ما و مقاومت قهرمانانه ما در همه مکان ها و میدان ها باقی خواهند ماند و همیشه آماده دفاع از قدس و مسجد الاقصی هستند.

مصر از صبح امروز (شنبه) در حال رایزنی با رهبران حماس درباره حوادث قدس اشغالی و وضعیت کلی فلسطین اشغالی است.

المیادین به نقل از منابع آگاه اعلام کرد که قاهره چندین گزارش از تیراندازی رژیم صهیونیستی به اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس و روحی مشتی، یکی از اعضای دفتر سیاسی این جنبش ارسال کرده است، اما حماس به طرف مصری گفته است: اتفاقی که برای صهیونیست ها در مسجد الاقصی افتاد غیرقابل قبول است.

پیش از این منابع آگاه تاکید کرده بودند که گروه های مقاومت فلسطین در مورد سطوح واکنش به اشغالگری به توافق رسیده اند و هرگونه تلاش دشمن برای کلاهبرداری از مسجد الاقصی، اوضاع را تغییر می دهد.

READ  اولین واکنش سازمان محمود عباس به شهادت یک فلسطینی؛ "ما نبودیم"

ارتش رژیم صهیونیستی روز گذشته (جمعه) با حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی صحنه های فاجعه باری را رقم زد. هلال احمر فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد که در حملات روز جمعه نیروهای اشغالگر به مسجد الاقصی و کرانه باختری در مجموع 344 فلسطینی مجروح شدند.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا