حقوق گمرکی واردات کالا همچنان به 1400 می رسد


علی طرفی گفت: ردیف درآمدهای گمرکی با احتساب حقوق ورودی تا قبل از ابلاغ قانون بودجه و قانون صادرات و واردات 1401 هزار و 400 برآورد شده است.

وی با اشاره به اینکه احتمال دریافت مابه التفاوت حقوق ورودی از تجار تا قبل از ابلاغ قانون بودجه سال جدید وجود دارد، افزود: گمرک برای تسریع در تجارت تعهد کتبی از واردکنندگان برای پرداخت مابه التفاوت دریافت می کند.

یکی از اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی اهواز همچنین درباره جزئیات کالاهای وارداتی مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده ویژه ۱۴۰۱ گفت: بر اساس ماده ۷ این قانون، ارزش افزوده کالاهای وارداتی ۹ درصد است. “

یکی از طرفین اظهار داشت: تجار توجه داشته باشند که مبنای محاسبه مالیات بر ارزش افزوده برخی کالاهای وارداتی بر اساس ماده 26 این قانون (مالیات بر ارزش افزوده) انجام می شود.

وی در خصوص افزایش پنج درصدی مالیات بر ارزش افزوده کالاهای وارداتی مربوط به اجزای سه، چهار و پنج بند «ت» ماده 26 قانون مالیات بر ارزش افزوده سیگار و دخانیات، گفت: این افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده است. “، مشمول هنر نیست. ماده 11 آیین نامه اجرایی قانون صادرات و واردات و ماده . ماده 6 قانون گمرک

طرفی تصریح کرد: همچنین کالاهای اظهار شده در سال 1400 که در سال 1401 ترخیص می شوند مشمول نرخ جدید مالیاتی خواهند شد.

48


منبع

READ  بهره برداری از 75 مدرسه با 310 کلاس درس در خوزستان
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا