حضور بیش از 1.5 میلیون گردشگر در لرستان


به گزارش خبرآنلاین لرستان، احمدرضا دالوند در این باره گفت: تا 4 فروردین یک میلیون و 532 هزار مسافر نوروزی وارد لرستان شده اند که از این تعداد حدود 135 هزار نفر در خرم آباد اسکان یافته اند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت استان حدود 20 هزار نفر در روز است، افزود: با توجه به حضور گسترده و بیش از ظرفیت مسافران در استان، با تلاش دانشگاه لرستان خوابگاه های دانشجویی به این ظرفیت اضافه شد. .

دالوند از تشکیل گشت 24 ساعته مشترک شهرداری و میراث فرهنگی خبر داد و گفت: افرادی که شب ها در مکان های گردشگری یا پارک ها مستقر می شوند توسط این گشت ها راهنمایی می شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون مجموعه فرهنگی و تاریخی فلک الافلاک به عنوان پنجمین اثر تاریخی پربازدید کشور از نظر آمار بازدید شناخته شده است، افزود: از ابتدای فروردین تاکنون 67 هزار و 900 نفر از فلک الافلاک بازدید کرده اند. مجموعه افلاک.

معاون استاندار لرستان با استناد به آمار و تصادفات در جاده های استان گفت: متأسفانه در پنج روز گذشته 7 فقره تصادف در استان داشتیم که منجر به فوت 7 نفر از عزیزان در محل شد. سال گذشته 36 درصد کاهش دادیم.

وی با اشاره به افزایش 32 درصدی مجروحان در استان گفت: بر اساس گزارش ارائه شده در سال جاری 57 مصدوم داریم که منجر به مصدومیت 71 نفر شده است.

معاون ساخت و ساز لرستان با اشاره به هماهنگی خوب بین ادارات و نظارت و پیگیری آنها در ستاد هماهنگی خدمات گردشگری خاطرنشان کرد: هر شب طی جلسه ای با استاندار، کارخانه موظف است ارائه دهد. گزارشی از اجرای آنها

READ  آویه صنعت پارسا مشهد نایب قهرمان

وی با اشاره به وضعیت اماکن گردشگری استان گفت: برخی از مناطق گردشگری استان مانند آبشار بیشه و نوژیان مشکلات زیرساختی دارند و مقرر شد خدمات بهداشتی و درمانی به این مجموعه های گردشگری اضافه شود.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا