حضور بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در منطقه آزاد انزلی

به گزارش خبرآنلاین از انزلی، مهندس علی اوسط اکبری مقدم رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان با بیان اینکه این منطقه در ایام نوروز میزبان بیش از یک میلیون گردشگر بوده است، گفت: از 25 اسفند سال گذشته تا پایان روز 13 فروردین ماه سال جاری. در سال 1401; فاز تجاری و گردشگری این منطقه حضور و گذر از اولین تعطیلات نوروزی از قرن پانزدهم میلادی با جمعیت یک میلیون و 15 هزار و 516 نفر است که تاکنون بی نظیر است.

وی با اشاره به اینکه علیرغم هوای سرد و بارانی در هفته اول نوروز، حضور گردشگران نسبت به 750 هزار و 643 گردشگر ورودی در مدت مشابه سال گذشته 26 درصد افزایش را نشان می دهد، افزود: برگزاری جشنواره های فرهنگی هنری، نمایشگاهی و تنوع بخشی. ارائه خدمات و خدمات تفریحی، گردشگری و ورزشی در فاز تجاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی را باید یکی از مهمترین دلایل افزایش حضور گردشگران ورودی به این منطقه دانست.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از نظارت میدانی اعضای ستاد هماهنگی گردشگری و خدمات جهانگردی برای رعایت استانداردهای لازم در عرضه محصولات، کالاها و خدمات و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد. ستاد تاج و تخت ملی تعطیلات نوروزی را تشریح کرد و افزود: با حضور گسترده مسافران در فاز تجاری و گردشگری منطقه، به منظور آشنایی گردشگران و گیلانی ها با فرصت ها و تاریخ غنی تمدنی و فرهنگی این استان، انواع مختلف فرهنگی و هنری انجام شد. برنامه هایی در قالب «جشن نوروز» در دستور کار قرار گرفت.

READ  روند تحول وضعیت نیروهای شرکتی شهرداری کرج در فضایی شفاف انجام می شود

اکبری مقدم اجرای نمایش های آیینی و سنتی توسط اهالی مناطق مختلف گیلان با محوریت آداب و رسوم بهاری از گروه های نمایشی استان را مهمترین برنامه جشنواره اعلام کرد و گفت: موسیقی محلی گیلان و نمایش های عروسکی غول پیکر با هنر موسیقی استان یکی دیگر از بخش های مهم این جشنواره فرهنگی بود.

وی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی در راستای معرفی انواع صنایع دستی و بازاریابی در راستای تجاری سازی این سرمایه های فرهنگی، دو نمایشگاه مرتبط با صنایع دستی و سوغات برگزار کرد، افزود: آزاد انزلی برگزار شد. هنرمندان منطقه که دوره های آموزشی اولیه و تخصصی را در منطقه گذرانده اند به همراه فعالان صنعت استان نیز در نمایشگاه سوغات محصولات خود را برای معرفی مسافران نوروزی، سوغات مناطق مختلف عرضه کردند. این استان در نوروز به نمایش گذاشته شد و به مسافران فروخته شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با بیان اینکه با همکاری فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران، گمرک و سایر نهادهای استانی، مشکلات پیش روی خرده فروشان و تولیدکنندگان در عرضه محصولات و کالاهای تولیدی در مراکز خرید را اضافه کرد. برای تکمیل خدمات ایمنی و بهداشتی برای گردشگران ورودی فاز تجارت و گردشگری در منطقه شاهد فعالیت مستمر و خدمات رایگان یک پزشک عمومی با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندرانزلی جهت فراهم آوردن لحظات ایمنی جهت ارائه به مسافران و اقتصادی می باشد. فعالان در تعطیلات نوروزی

وی رویکرد سازمان متبوع خود را استفاده حداکثری از فرصت های مختلف صنعت گردشگری استان و تبدیل شدن به حامی اصلی فعالان و هنرمندان این صنعت هنری بیان کرد و افزود: بی شک یکی از اساسی ترین و ارزان ترین سرمایه گذاری ها برای حمایت مولد از بخشهای مختلف صنعت گردشگری اعم از اوقات فراغت، تفریحی گرفته تا خدمات هتلداری و هتلداری در قالب هایی مانند بوم گردی همراه با تقویت و تنوع بخشی به صنایع دستی مختلف در منطقه و استان قابل تعریف و برنامه ریزی است. بر تجربیات قبلی و فرصت‌های جدید تلاش می‌کنیم در کنار ارائه بسته‌های حمایتی و مشوق‌هایی برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و صادرات‌محور در کنار ترانزیت بین‌المللی، ظرفیت‌های جدیدی در توسعه کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت گردشگری ایجاد کنیم.

READ  7 انتقال خون جدید در لرستان ایجاد می شود

حضور بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در منطقه آزاد انزلی

حضور بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در منطقه آزاد انزلی


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا