حزب الله از نامزدی نبیه بری حمایت کرده است

به گزارش المنار، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد که حزب الله در انتخابات پارلمانی از متحدان خود غافل نبوده و به طور مستمر با آنها همکاری می کند.

وی افزود: ما اکثریت پارلمانی نمی خواهیم و برای کسب اکثریت تلاش نمی کنیم. بقایای انتخابات 23 اسفند در انتخابات قبلی 47 نماینده داشتند و اکنون 36 نماینده دارند که کاملا مشخص است.

نعیم قاسم همچنین گفت: اگر مجلس نمایندگان را بر اساس اینکه چه کسی مخالف اسرائیل و چه کسی مخالف آن است طبقه بندی کنیم، 77 نماینده از مقاومت در برابر دشمن صهیونیستی حمایت می کنند.

قائم مقام دبیرکل حزب الله لبنان همچنین تاکید کرد: با نمایندگان پیروز جریان های اعتدال گرا، نمایندگان مستقل و گروه های غیر سفیری و تشکل های مردمی در ارتباط هستیم و مانند حزب الله به هیچکس در نهضت 26 مهر خیانت نکردیم.

وی بر حمایت حزب الله از کاندیداتوری نبیه بری، رئیس فراکسیون توسعه و آزادی برای ریاست مجلس تاکید کرد و از دیگران خواست که از وی حمایت کنند نه اینکه مانع او شوند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ما اساساً دولت وحدت ملی را ترویج می کنیم و پیشرفت کشور بدون دولت وحدت ملی دشوار است.

نعیم قاسم در ادامه گفت که برای اداره کشور باید رئیس مجلس نمایندگان، معاون او و شورا انتخاب شود، سپس نخست وزیر معرفی شود و دولت تشکیل شود و پس از آن دولت شروع به کار کند.

وی با اشاره به لزوم آغاز اجرای برنامه های دولت فعلی به ویژه در پروژه های برق، حمل و نقل و زیرساخت ها، گفت: از یک سو چرخه اقتصادی را رونق می دهد و از سوی دیگر فرصت های شغلی بیشتری ایجاد می کند.

READ  بیانیه حزب الله در واکنش به عملیات قدس: سیلی سنگینی برای کابینه تندرو و فاسد بود.

وی با تاکید بر لزوم استخراج نفت از بلوک های دریایی در جنوب به هر طریق ممکن گفت: ما منتظر نخواهیم بود که آمریکا نفت ما را برای اسرائیل بدزدد. دولت راه حل است تا زمانی که دولتی مقتدر، عادل و عادل باشد و مراقب شهروندان خود باشد.

انتخابات پارلمانی لبنان یکشنبه گذشته در بحبوحه بدترین بحران اقتصادی این کشور در تاریخ برگزار شد.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا