حدادی: گفتند فیل من هوس آمریکا کرده‌ است!


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین; احسان حدادی در حاشیه اختتامیه لیگ های قایقرانی درباره تعویق بازی های آسیایی هانگجو و خداحافظی از ورزش گفت: ابتدا باید بگویم که تا به حال برای خداحافظی از ورزش خداحافظی نکرده ام. اگر روزی ورزش نکنم از جامعه ورزش، کمیته ملی المپیک و روسای فدراسیون تشکر می کنم و ادامه نمی دهم. خداحافظی از ورزش یعنی گریه کردن، به کفش هایت آویزان و زمین را بوسید که به نظرم خوشایند نیست. مراسم وداع با ورزشکاران برگزار شود. آیا خواننده هنگام خداحافظی از کار خود میکروفون را می بوسد؟ این برای ورزشکارانی است که خداحافظی آنها غم انگیز و مایوس کننده است، زیرا خداحافظی در ایران به معنای از دست دادن بینایی است. در حال برنامه ریزی برای بازی های آسیایی بودم و امیدوار بودم مسابقات برگزار شود و پنجمین مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کنم و جزو معدود ورزشکارانی باشم که پنج مدال طلا کسب کرده است.

وی افزود: هر سال که بازی ها برگزار می شود، چه در سال 2023 و چه در سال 2026، می خواهم در ورزش قهرمانی بمانم و کار کنم. به مردم قول دادم بعد از نتیجه ضعیف توکیو مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کنم. “

ملی پوش دوومیدانی کشورمان در واکنش به هجمه هایی که به وی از جمله سفر به آمریکا صورت گرفت، گفت: مدارک هزینه های من برای المپیک توکیو در فدراسیون موجود است. بودجه فدراسیون 9 میلیارد است. 20 میلیارد تن را چگونه خرج کردم؟ “این درست نبود. وقتی شما تنها کسی هستید که در یک رشته مدال المپیک می‌گیرید، وقتی مدال نمی‌گیرید، حملات افزایش می‌یابد. چرا اینطور نیست. در کشتی در برخی رشته ها ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد با مدالی که گرفتم بودجه 1.5 میلیاردی فدراسیون را به 10 میلیارد رساندم و فکر نمی کنم قصد افزایش آن را داشته باشم.

READ  درس بزرگ آنجلوتی به مربیان ایرانی

در مورد عمل نیش به من گفتند که زگیل است و چرا به آلمان می روم در حالی که به درخواست دوستانم از کمیسیون جراحی این کار را در آلمان انجام دادم. اینها حاشیه هایی بود که برای من ایجاد شد و من خوش شانس هستم که باید ورزشکار خوبی باشم که در 37 سالگی شکست بخورم. اینکه گفته می شود عمدا میلیاردها هزینه در بر خواهد داشت، درست نیست.

حدادی درباره انتقادات به بازگشتش به آمریکا گفت: دو بازی در آمریکا پیش رو دارم، گفتند فیل من هوس آمریکا را می کند. من کشورم را دوست دارم. اگر من می رفتم، آمریکایی ها در همان سن و سال تشویق می کردند زیرا آنها عاشق دویدن هستند و می خواهند از آن سوء استفاده کنند. آمریکا برای من حلوا درست نمی کند، بارها به من پیشنهاد داده اند اما قبول نکردم. از سال 2008، من فقط 20 میلیون دلار از تبلیغات ضرر کرده ام زیرا ایران در تحریم بود. من ایران را دوست دارم.

وی با اشاره به مهاجرت برخی از ورزشکاران گفت: آن اقوام که می روند به دلیل کمبود امکانات عاشق کشور هستند اما آنها را در شرایط سیاسی قرار می دهند تا نتوانند به کشور بازگردند. ورزشکاران ما هم حواسشان به این مسائل نیست.» هیچکس دلش را برای ما نسوزاند، فقط به نخبگان گرین کارت می دهند، مربی من آمریکایی است و باید بروم وگرنه ترجیح می دهم در ایران تمرین کنم. ورزش کنید. تنها چیزی بود که برای من 20 سال از خانواده و پدر و مادرم دور بودم و امیدوارم این مدال من تداوم داشته باشد و جوانانی که امروز وارد این عرصه می شوند به همین منوال ادامه دهند.

READ  «فرار» مدافع ایرانی از ترکیه!

بیشتر بخوانید:

258 25


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا