حجت‌الاسلام والمسلمین معزی در خطبه‌های نماز جمعه: مشارکت مردم در کار داوطلبانه هلال احمر


حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله سین مززی وی در سخنانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران با تبریک صدمین سالگرد تشکیل جمعیت هلال احمر افزود: انسان در زندگی نیازمند همکاری، خدمت به دیگران و تعاون است. بدون دوستی و زندگی مشترک زندگی انسان شکل نمی گیرد.

وی پیشرفت زندگی انسان ها را مرهون رشد فعالیت های اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: انگیزه این دوستی و کمک به دیگران می تواند شهرت، ثروت از طریق خدمت یا منفعت شخصی باشد، اما این خدمت ارزشمندی است که انگیزه آن انسان دوستی و نوع دوستی انسان است.

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه زندگی انسان ها بدون کمک به یکدیگر برقرار نمی شود، افزود: در اسلام این نوع دوستی به نیت تقرب به خدا شکل گرفته و باید انسان را دوست داشت زیرا مخلوق خداست. خدمت به خلق خدا به قصد تقرب به آنان از واجبات الهی است و خدمت به انسان خدمت به اسلام و مسلمین است.

هدف هلال احمر کاهش آلام نیازمندان است

معزی افزود: جمعیت هلال احمر یک سازمان عام المنفعه و عام المنفعه است که به دنبال جمع آوری پول و سود نیست و هدف این سازمان خدمت رسانی است و برای خدمت به خلق خدا، نیازمندان ایجاد شده است.

وی ادامه داد: زلزله ها، سیل ها، آتش سوزی ها و بلایای دیگر در دنیا زیاد است که هلال احمر با هدف کاهش این آلام تلاش می کند تا با حفظ کرامت انسانی، آرامش را در جامعه کاهش دهد.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر به دنبال حفظ سلامت و تندرستی افراد جامعه در همه ابعاد مختلف فردی و اجتماعی است، جمعیت هلال احمر به دنبال حفظ سلامت جامعه است و از سوی دیگر جمعیت هلال احمر به دنبال گسترش است. صلح، برادری و دوستی و برادری بیشتر در جامعه.

READ  علائم هشدار دهنده بیماری خاموش

نماینده ولی فقیه جمعیت هلال احمر در بخشی دیگر از سخنان خود، اهداف جمعیت هلال احمر و آموزه های دینی را به اشتراک گذاشت و با اشاره به توجه اسلام به احسان و احسان گفت: خداوند متعال می فرماید همکاری و خیرخواهی داشته باشید. بر خدا و تقوا یاری نه بر اساس نیات بد. در دنیا عده ای هستند که کمک می کنند، اما این کمک بر اساس نیات شیطانی است. از نظر دینی مردم شریف هستند و احترام مؤمن از احترام کعبه بالاتر است.

معزی به سفارش امیرالمومنین علیه السلام به فرزندش اشاره کرد و تصریح کرد: اگر جامعه بشری بفهمد چه برای خود و چه برای دیگران می خواهد، شاهد شرایط بهتری در دنیا خواهیم بود.

وی با بیان اینکه مومنان به یکدیگر خدمت می کنند، گفت: در جامعه ای که مردم به درد جامعه نمی خورند و مدام به فکر خود و زندگی خود هستند و رنج دیگران را فراموش می کنند و فکر می کنند مشکلات دیگران به آنها ربطی ندارد. مشکلات این جامعه.«بیشتر خواهد بود.

یک میلیون جوان داوطلب عضو هلال احمر هستند

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هلال احمر فضایی را برای خدمت رسانی به دیگران فراهم کرده است، گفت: این جمعیت خدمت داوطلبانه را در دستور کار قرار داده است و یک جامعه داوطلبانه است و اگر ثروتی وجود داشته باشد آن را به ارمغان می آورد. ثروت به میدان . می پوشد تا بتواند خدمت کند.

موسی گفت: حدود یک میلیون جوان داوطلب از دانش‌آموز تا دانشجو و کارمند و روستاییان در این سازمان جوانان داوطلب هستند و در اینجا از مردم می‌خواهم برای کمک به همشهریان خود در مشکلات و بحران‌ها در جمعیت هلال احمر ثبت نام کنند.

READ  4 باور غلط رایج در مورد پیری زودرس پوست

وی هلال احمر را مقدمه ای برای خدمت رسانی به مردم عنوان کرد که در آن افراد با تخصص های مختلف به صورت داوطلبانه مشارکت داشتند.

بیشتر بخوانید:

تزیین یکی از پایگاه های امداد و نجات قزوین به نام شهید امدادگر

خجت الاسلام والمسلمین عزیز: هلال احمر ایران در کنار مردم مظلوم جهان ایستاده است

233231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا