جنجال‌های «ستایش»، بازیگرانش را به شهرت رساند


نام سریال ستایش از ابتدا تا فصل سوم با حواشی زیادی همراه بود. تغییر بازیگران و بازیگران سریال، گریم شخصیت «ستایش»، مهاجرت یکی از بازیگران سریال و ترانه شهاب مظفری در فصل سوم این سریال باعث ایجاد حواشی برای این سریال شد. و نام “ستایش” در فصول مختلف بر سر زبانها افتاد. این سریال مدتی است که از شبکه آی فیلم پخش می شود و پخش آن تا پایان تابستان ادامه خواهد داشت. به همین منظور مروری بر چهره های حاشیه ساز این مجموعه داشتیم که در ادامه می خوانید.

گفت سلطانی

سعید سلطانی که سریال هایی چون «پس از باران»، «جوانی» و «خانه ای در تاریکی» را در کارنامه داشت، در سال 89 به سراغ ساخت سریال «ستایش» رفت. در ابتدا قرار بود ایرج گادری کارگردانی این سریال را بر عهده بگیرد اما به گفته تهیه کننده سریال آرمان زرین کوب، او به دلیل بیماری از کارگردانی «ستایش» خودداری کرد. پس از آن کار به عسگر هاشمی سپرده شد اما این کارگردان با صاحبان سریال به توافق نرسید و در نهایت ساخت سریال پس از دو کارگردان به سعید سلطانی سپرده شد.

چه کسی جایگزین نرگس محمدی شد؟

قرار بود شیلا هداد نقش «ستایش» را بازی کند که پس از استعفای گدری از این سریال نیز کناره گیری کرد. به گفته نرگس محمدی که برای این نقش انتخاب شده بود، به پیشنهاد میترا حجار (دومین بازیگری که باید نقش ستایش را بازی می کرد، اما از همکاری با سریال بازنشسته شد) برای حضور در این سریال تست شد. در نهایت او انتخاب شد. نرگس محمدی قبل از بازی در «ستایش» چهره معروفی نبود و با این سریال به شهرت رسید. گریم میانسالی نرگس محمدی در «ستایش ۲» طبیعی و باورپذیر نبود. بی رنگی چهره و عینک در چشمان این شخصیت باعث نمی شد «ستایش» میانسال به نظر برسد. عجیب ترین چیز این است که او در فصل سوم با همان گریم اصلی سریال دیده شد و در واقع ناگهان بسیار جوان شد!

READ  کَل‌کَلِ احسان علیخانی و ژاله صامتی: تو یک نفر به اندازه چهل‌وچهار نفری!

بازیگرانی که ناگهان رفتند

حدیث میرامینی از بازیگران جدید «ستایش 2» بود که نقش «نازگل» دختر «ستایش» را بازی کرد. او در فصل سوم سریال به دلیل آنچه «انتخاب شخصی» و «وقت مناسب نداشت» برای همکاری از سریال جدا شد و این نقش به لاله مرزبان سپرده شد. یکی دیگر از حاشیه های بازیگران این سریال مربوط به رامسین کبریتی بود. این بازیگر که از فصل اول «ستایش» پروژه را با نقش «شمشیر» همراهی می کرد، پس از مهاجرت و خروج از ایران نتوانست در فصل سوم بازی کند و به همین دلیل سازندگان سریال حضور کوتاه او را در این سریال حفظ کردند. یک ترفند عجیب شخصیت صابر در «ستایش 3» دیالوگ نداشت و چهره اش نشان داده نمی شد. در یکی از صحنه های سریال، تصویر این شخصیت از پشت نشان داده می شد و در سکانسی دیگر که چهره اش تا حدودی مشخص بود، با «سرریز شدن» تصویر، صورتش تار و تار شده بود.

آهنگی که هیچ معنا و مضمونی نداشت

شهاب مظفری خواننده موسیقی پاپ تیتراژ فصل سوم «ستایش» را خواند و ترانه ای را برای این مجموعه خواند. محتوای آهنگ این آهنگ مورد انتقاد بسیاری از مخاطبان سریال و کاربران فضای مجازی قرار گرفت و سوژه شوخی آنها شد. «مثل کوری که عصایش را به کرم شب تاب داد»، «آخ تو از من چه می دانی، خود را در پنجه گرگ گذاشتم»، «کودکی چهل ساله بودم، در پایین آن کوچه تاریک.”

57245


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا