جمعه دسفول دارم: حوزه علمیه به مسائل سیاسی آلوده نشود


وی خواستار توجه رسانه ها به این موضوع شد و ادامه داد: هر حرکت فرهنگی رسانه باید همسو با روحانیت انقلابی باشد.

جمعه دزفول گفته ام: زمزمه ای شنیده می شود که شایسته رسانه دزفول نیست; جای شهید و جلاد نباید عوض شود در صورت مشاهده چنین مواردی باید به آنها اکیدا تذکر داده شود.

وی با بیان اینکه رسانه باید رسانه اسلام ناب محمدی، روحانیت انقلابی و روحانیت شهدا باشد، افزود: مصادره شده و ماجرا غیرواقعی است.

اقدامات روحانیت انقلابی دفول باید تبیین شود

قاضی حجت الاسلام دسفول بر لزوم تکریم روحانیت تاکید کرد و گفت: اقدامات روحانیت انقلابی دفول باید برای مردم تبیین شود چرا که شهدای روحانی هویت فرهنگی ملی نسل سوم و چهارم هستند.

وی افزود: روحانیت در همه زمان ها افتخارآفرینی کرده اند و نقش آنان در انقلاب اسلامی و حراست مقدس بر هیچکس پوشیده نیست.

امام جمعه دسفول با بیان اینکه این شهرستان 27 شهید روحانی تقدیم کرده است که جمعیت زیادی نسبت به جمعیت آن زمان است، گفت: روحانیت همواره نوک تیر و حمله دشمن بوده و ضربه این قشر را به تصرف خود در آورده است. باید جشن گرفته می شد

وی با اشاره به اهمیت آگاهی بخشی جامعه به نقش روحانیت افزود: امیدواریم این کار بزرگ در همه استان ها به خوبی انجام شود.

حجت الاسلام قاضی دسفولی با بیان اینکه فضای کنگره روحانیت از خودش مهمتر است، گفت: کنگره در اهواز برگزار می شود اما می توان در دسفول نیز جلساتی برگزار کرد و وصیت نامه شهدا را منتشر کرد.

READ  ویزیت رایگان و اهدای بسته معیشتی به نیازمندان منطقه مسکونی مهر لالی به مناسبت میلاد امام زمان (عج)

وی با تاکید بر لزوم تقدیم شهدای شاخص دفول، به سابقه درخشان این شهرستان در تربیت طلاب و بزرگان اشاره کرد و افزود: باید به شهدا توجه ویژه شود و شأن، مقام و منزلت آنان در شهرستان حفظ شود. .

مراسم بزرگداشت شهدای دسفول به صورت تخصصی برگزار می شود

فرماندار ویژه دسفول نیز در این دیدار گفت: دیدار با خانواده شهدا و برنامه ریزی های لازم برای کنگره روحانیت انجام می شود.

علی فرهمندپور با اعلام آمادگی برای برگزاری چنین برنامه هایی افزود: امسال برای چهارمین آکورد از شهدای شهرستان به صورت دسته جمعی و هر هفته یک گروه تجلیل می شود.

وی افزود: شهدای مدافع حرم، روحانیت، طلبه، طلبه و موشکی جدا و همزمان با آکورد چهارم برخورد تخصصی می شود.

رئیس بعثه مقاومت مقام معظم رهبری در دفول نیز با یادآوری سرکشی خانواده شهدا و تجلیل از آنان، گفت: حدود 20 خانواده شهید روحانی در دسفول باقی مانده اند که باید از آنان تجلیل شود.

حجت الاسلام نصرت امرایی با بیان اینکه یادواره شهدای روحانی 25 اردیبهشت ماه در اهواز برگزار می شود، افزود: خانواده شهدا باید در جریان این همایش قرار بگیرند و شرایط اسکان و بازگشت آنها نیز فراهم است.

وی ادامه داد: فضای شهر برای این عید و کنگره ایجاد می شود.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا