جلالی: انتقاد به اسکوچیچ بی انصافی است

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مجید جلالی کارشناس فوتبال معتقد است که اسکوچیچ تنها به خاطر باخت تیمش از کره نباید مورد حمله قرار گیرد. او انتقادات این روزهای سرمربی تیم ملی فوتبال کرواسی را ناعادلانه می داند. به گفته جلالی اسکوچیچ، او هنوز نمی داند کدام مدافعان برای جام جهانی امن هستند.

آخرین بازی تیم ملی فوتبال در مقدماتی جام جهانی مقابل لبنان را چگونه می بینید؟

تیم ما در مسابقه روز راحتی نداشت و تا آخرین لحظه مشکل داشت. اما این دیدار تجربه خوبی برای تیم بود. البته بازی امروز مقابل لبنان در زمین بازی بسیار خوب برگزار می شود، زیرا بازیکنان از باخت مقابل کره راضی نیستند و به همین دلیل تیم ملی برای یک بازی خوب به میدان می رود تا پیروز شود.

فکر می کنی تیم ایران با شکست لبنان به صدر گروه خود بازگردد؟

فکر نمی کنم ایران پس از شکست لبنان با تغییر موضع خود به جدول بازگردد. با این حال، کره از این موضوع آگاه است.

در این زمینه نباید در قرعه کشی جام جهانی به سید بهتری امیدوار بود؟

خیلی نگران سیدبندی نباشیم، به هر حال قرعه کشی است و باید ببینم کدام گروه در ایران برنده می شود.

شکست ایران از کره را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازی با کره چهار روز پیش برگزار شد و تا امروز مدام در مورد آن صحبت می شود. مشکل اصلی و باقی مانده در تیم، سردرگمی بسیاری از پست های کلیدی تیم است. یعنی دفاع به تیمی که در زمان حضور اسکوچیچ روی نیمکت بیشترین تغییرات را در دفاع راست و چپ این تیم ایجاد کرد اما هنوز به دست مردم مطمئن نرسیده است. او شاید در این بازی ها 7 بازیکن یا بیشتر را در این دو پست تست کرده باشد اما هنوز مدافعانش را پیدا نکرده است. در هر صورت باید راه حلی برای این مشکل بیابد.

READ  علی کریمی: با لیموزین هم دنبالم بیایند قبول نمی‌کنم

تعیین ترکیب اصلی تیممان قبل از جام جهانی مهم است. البته در این مسابقات 80 درصد تیم مشخص است، حتی جابجایی ها. معمولاً ترکیب اصلی لمس نمی شود و حتی تعویض ها در 20 یا 10 دقیقه آخر انجام می شود.

ادامه مطلب

هری کین بهترین مهاجم جهان است

مهدوی کیا در قرعه کشی جام جهانی میهمان است

شمسایی ها در تیم ملی فوتسال با تساوی شروع کردند

به نظرت وقتی صادق محرمی جریمه شد بازیکنان آماده لیگ مثل صالح حردانی و رامین رضایان نباید به تیم دعوت می شدند؟

ما بازیکنانی مثل وریا گفوری، حردانی، رامین رضایان یا حتی دانیال اسماعیلی فر، دفاع راست سپاهان بازیکنان خیلی خوبی بودیم. اما ما که به تیم نزدیک نیستیم نمی دانیم مشکلشان چه بود که از آنها استفاده نکردند. البته وریا گفوری دور از آمادگی بود اما رامین رضایان آماده بود و تجربه جهانی دارد. آنها می توانند گزینه بسیار خوبی باشند.

جلالی: انتقاد از اسکوچیچ ناعادلانه است

عملکرد اسکوچیچ را چگونه ارزیابی می کنید؟

نمیتونم بگم خوب نبود بی انصافی است که بگوییم اسکوچیچ خوب عمل نکرد. چون او در شرایط سختی مسئولیت تیم را پذیرفت و کار با رهبری او به خوبی پیش رفت و منطقی نیست که با باخت به او حمله کنیم. هر مربی خوب تیمش در همه مسابقات پیروز نمی شود، اما باید بداند چگونه پس از هر باخت تیمش را ریکاوری و تثبیت کند تا برای مسابقه بعدی بلند شود و به تیمش انگیزه بدهد. با این حال همه مربیان چالش سختی دارند و یک مربی خوب می تواند خودش را ثابت کند.

READ  باقری قید حضور در پرسپولیس را می‌زند؟

فکر می کنید اسکوچیچ خودش را ثابت کرده است؟

نظرات متفاوتی در مورد عملکرد او دیده ام و نمی توانم قضاوت کنم. کسانی که از نزدیک با تیم کار کرده اند، سطح تسلط او بر تیم و روابطش با بازیکنان و بازیکنان با او را حتی به عنوان مربی در تمرینات دیده اند. به هر حال ما مربی او را در مسابقات دیده‌ایم، اما پارامترهای دیگری که از نزدیک دیده‌اند را نمی‌دانیم.

منصفانه نیست که به عنوان معیاری برای عملکرد او مربی ای را نادیده بگیریم که 14 بازی از 15 بازی را انجام داده و تنها یک باخت داشته است. اما برخی معتقدند تیم ایران گروه راحت داشت و فقط کره حریف سرسختی بود. در حالی که در بازی های بین المللی هر مسابقه می تواند سخت باشد، زیرا لبنان که به بازی رفت، تیم ما را بسیار نگران کرد.

251254


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا