جزییات وام ۱۰۰ میلیونی ودیعه مسکن/ اقساط وام ودیعه چقدر است؟


اگرچه قرار بود مبلغ وام مسکن در تهران کاهش یابد، اما مدیرکل امور عمومی بانک مرکزی از افزایش وام مسکن و تصویب مبلغ وام مسکن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

مبلغ وام مسکن چقدر است؟

آن طور که بانک مرکزی در سایت رسمی خود اعلام کرد، مبلغ وام مسکن بین 40 تا 100 میلیون تومان است. میزان رهن اجاره ای در تهران به ۱۰۰ میلیون تومان رسیده که نسبت به سال گذشته ۳۰ میلیون تومان افزایش را نشان می دهد.

تعداد ابن وام در مراکز استان ها 70 میلیون تومان و در شهرهای بالای 200 هزار نفر 40 میلیون تومان است.

هنوز میزان دقیق اقساط وام مسکن اعلام نشده است. اما همانطور که بانک مرکزی اعلام کرد، مدت بازپرداخت وام مسکن از سه سال به پنج سال افزایش یافته است. از سوی دیگر نرخ سود خطوط اعتباری مسکن اعلام نشد. اما اخیراً اعلام شد که نرخ سود وام مسکن از 13 درصد در سال گذشته به 18 درصد رسیده است.

بر این اساس باید منتظر ماند و دید اقساط وام مسکن چقدر است. اما به نظر می رسد اقساط وام مسکن در تهران حدود دو میلیون تومان است. زیرا اگرچه نرخ سود این وام نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، اما مدت بازپرداخت وام نیز از سه سال به پنج سال افزایش یافته است.

پیش از این اعلام شده بود که مبلغ وام مسکن در تهران 60 میلیون تومان و اقساط این وام یک میلیون و 500 هزار تومانی پیش بینی شده است. اکنون مبلغ وام مسکن تهران به 100 میلیون تومان رسیده و اقساط آن وام در تهران احتمالا حدود 2 میلیون تومان در ماه خواهد بود.

READ  پای زوبین‌دونالد سوگند به دنیای مقام دیجیتال روشن شد/ دوج‌کوین داخل محفل روی کردن

سهم وام 70 میلیون تومانی سپرده مسکن احتمالا حدود 1.5 میلیون تومان در ماه است. ارزش وام ۴۰ میلیون تومانی اجاره مسکن باید کمتر از یک میلیون تومان باشد.

سال گذشته شرایط ویژه ای برای دریافت وام مسکن اعلام شد و تنها افرادی که سرپرست خانوار هستند و فرم ج آنها سبز است می توانستند وام مسکن دریافت کنند. یعنی قبلا از تسهیلات مسکن دولتی استفاده نکرده اند.

از طرفی متقاضیان دریافت این وام باید یک سال اجاره داشته باشند و تا زمان ثبت درخواست وام، تسهیلات دریافت نکرده باشند.

همچنین سال گذشته اعلام شد که متقاضیان وام مسکن باید کد رهگیری و قرارداد خود را به سامانه املاک و مسکن تحویل دهند. البته وزارت راه و شهرسازی هنوز سایت ثبت نام این وام بانکی را ارائه نکرده است. بنابراین متقاضیان باید فعلا منتظر دستور بانک باشند.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا