جزییات مراسم تجلیل از خسرو حکیم‌رابط اعلام شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی جشنواره نمایش عماره، مراسم نکوداشت هسرو حکیم رباط نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت تئاتر کشورمان پنجشنبه 30 اردیبهشت ماه در مجموعه تئاتر شهر برگزار می شود. تالار مشاهیر مجتمع. آنها نیز معرفی می شوند.

فرامارس طالبی نویسنده، نمایشنامه نویس، کارگردان و پژوهشگر، نمایشنامه نویس محمد یعقوبی، کارگردان و مدرس تئاتر و مترجم و مترجم ناهید احمدیان، پژوهشگر و مدرس به عنوان داور در دفتر انتشارات ویژه جشنواره نمایش خسرو حکیم به شرح زیر اعلام شد:

«اهورای شیطان من» علیرضا داوری از بندرعباس، «دریای مرده» مهدی گلزار از تهران، «بر اثر تصادف» محمد پورجعفری از رشت، «به سکوت خواهم رفت» مهدی اکبری از کرج، «سفر». روی کشتی چوبی» سید مرسلین ترابی از بهشهر، «ساعت زنگ دار» نوشته محمد فکری، «مطلق» بندر دیر، «گرسنگی» نوشته کامران سعادت از مشهد و نویسندگی «مجلس زدات تیغ» توسط روح الله صالحی از همدان .

اختتامیه اولین جشنواره نمایشی انتشارات آماره ویژه خسرو حکیم ساعت 17 روز پنجشنبه 30 اردیبهشت 1401 در تالار مشاهیر مجموعه تئاترشهر برگزار می شود.

در مراسم اختتامیه همزمان با پخش بخشی از مستندی درباره خسرو حکیم رباط و رونمایی از شماره ویژه این هنرمند به نام حکیم نامه، معرفی کتاب جدید این هنرمند پیشکسوت که در حال انتشار است توسط خود نویسنده و عده ای خوانده می شود. از شاگردان و همکارانش.آثار و تأثیرات این نویسنده در ادبیات نمایشی سخنرانی خواهد داشت.

اولین جشنواره نمایشی آماره با حضور محسن عظیمی به عنوان نمایشنامه نویس و کارگردان و با همکاری عماره به سرپرستی فرهاد نوپرست تابستان گذشته فراخوانی را منتشر کرد که طی آن 102 اثر از سراسر ایران به دبیرخانه ارسال شد. این در حالی است که در مرحله اول 28 اثر از هومان بنای نمایشنامه نویس، بازیگر، کارگردان و مدرس تئاتر و دبیر گروه نمایش و داستان نویسی انتشارات آمار و شهرام احمدزاده نمایشنامه نویس، پژوهشگر و معلم تئاتر عضو شورای سیاسی به نمایش درآمد. .

READ  «بدون قرار قبلی» با بازی پگاه آهنگرانی پروانه نمایش گرفت

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا