جزئیات پرداخت وام قرض الحسنه سپرده مسکن / مشمولان وام 200 میلیونی چه کسانی هستند؟


به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دستور بازپرداخت وام، سپرده، خرید یا ساخت مسکن به بانک ها ابلاغ شده است. مبلغ این وام 200 میلیون تن است که به صورت وام به خانوارها پرداخت می شود. اما نه همه خانوارها.

جزئیات یک وام مسکن خوب

مهم ترین شرط بازپرداخت این وام فرزند داشتن سه فرزند است. به عبارت دیگر، مشمولان وام 200 میلیونی وام مسکن، خانواده های دارای فرزند سوم هستند. اگر خانواده ای از سال 1999 صاحب فرزند سوم یا بیشتر شده باشد، می تواند به شعب مختلف بانک مراجعه کرده و برای دریافت وام 200 میلیونی اقدام کند.

این وام فرزند برای خرید، ساخت و سپرده خانه بازپرداخت می شود و تنها شرط بازپرداخت آن داشتن فرزند سوم به بعد است.

این وام به صورت قرض الحسنه بازپرداخت می شود و کارمزد آن احتمالاً همان چهار درصد است. مدت بازپرداخت وام 20 سال است. یعنی متقاضی وام 240 ماه فرصت دارد تا آن را بازپرداخت کند و از طرفی اقساط این وام احتمالا کمتر از یک میلیون تن در ماه است.

100 میلیون وام کودک

علاوه بر وام مسکن سپرده فرزند، وام فرزند نیز به خانوارها پرداخت می شود. مبلغ این وام برای فرزند اول 20 میلیون تن، برای فرزند دوم 20، 60 و 80 میلیون تن برای فرزند چهارم است. اگر خانواده پنج فرزند یا بیشتر داشته باشد می تواند از وام قرض الحسنه 100 میلیون فرزند استفاده کند.

بانک مرکزی هنوز جزئیات بازپرداخت وام کودک را اعلام نکرده و مشخص نیست اقساط این وام چند ماهه است. این در حالی است که طبق اعلام بانک مرکزی، خانواده های متقاضی وام کودک می توانند از فردا 13 فروردین ماه برای دریافت این وام به شعب بانک ها مراجعه کنند.

READ  خرید اختیاری کالا در کاتالوگ الکترونیکی / سه استان دیگر مشمول طرح شدند

پیش از این مجلس در جریان رسیدگی به بودجه 1401 اعلام کرده بود که بانک ها باید تنها وام متقاضی پرداخت وام فرزند را بررسی کنند و در صورت تایید وام فرد، بانک موظف است وام فرزند را تا تاریخ مقرر بازپرداخت کند. گرفتن سابقه به دستور یا ضامن معتبر.

بر این اساس متقاضیان تنها با ارائه سفته یا ضامن می توانند از 20 تا 100 میلیون فرزند وام بگیرند. البته به شرط تایید وام متقاضی در شبکه بانکی.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا