جزئیات جدیدی از تیراندازی در اداره کل مستضعفان/گروگان‌گیری بنیاد ایلام در دست نیست.


عبدالوهاب بهشنده در تشریح حادثه اداره کل اموال و املاک بنیاد مستضعفان و کشته و زخمی شدن 11 نفر از کارکنان این بنیاد گفت:

بهشنده درباره نحوه ورود ضارب به داخل ساختمان این اداره کل گفت: با توجه به اینکه ضارب یکی از کارکنان این اداره کل بود، از ورود وی به داخل ساختمان جلوگیری نشد.

وی با بیان اینکه ضارب پس از ورود به ساختمان دو نارنجک و یک قبضه سلاح گرم را در داخل کیسه برنج مخفی کرده بود، ادامه داد: فرد مهاجم کارکنان را به طبقه فوقانی طبقه همکف اداره برد.

وی با بیان اینکه ضارب پس از حضور در طبقه دوم به سمت مدیر رفت اما در در بسته محبوس شد، افزود: یکی از کارکنان با وساطت سعی کرد مدیر را متقاعد کند که ناکام مانده است.

دادستان ایلام ادامه داد: ضارب پس از ناامید شدن از باز شدن در اتاق مدیرکل هنگام شکستن بخشی از درب اتاق، نارنجکی را به داخل اتاق مدیر پرتاب کرد که در این حادثه مدیر و خانمی که به اتاقش پناه برده بودند مجروح شدند. “

بخشنده با اشاره به فاصله درب اتاق تا میز مدیریت که نسبتاً بزرگ است، گفت: بر اثر انفجار نارنجک مدیر از ناحیه ران و یکی از همکاران مجروح شدند.

وی ادامه داد: به گفته مجروحان این تیراندازی، فرد مهاجم پس از پرتاب نارنجک به داخل اتاق فرمانداری به گمان اینکه آنها را کشته است، با شلیک کلاشینکف به سمت کارکنان شلیک کرد که سه نفر از آنها در دم کشته شدند و دو نفر نیز در محل جان باختند. بیمارستان.

READ  دستگیری 5 نفر در رابطه با حادثه حرم رضوی

بهشنده در خصوص خودکشی مهاجم گفت: به گفته مجروحان این حادثه، فرد مهاجم پس از شلیک گلوله کارکنان به سمت خود شلیک کرده و پلیس عرصه را تنگ کرده است. او به زندگی خود پایان داد. عکس های دوربین های محلی اعلام خواهد شد.

دادستان ایلام با بیان اینکه به گفته مدیران بنیاد حقوق کارمندان به موقع پرداخت شده است، یادآور شد: دلایل تیراندازی اختلافات شخصی بوده است.

وی افزود: بررسی های کارشناسی درباره دلایل احتمالی تیراندازی توسط بازپرس ویژه قتل که در محل حضور داشت در حال انجام است و دو معاون دادستان نیز در محل حضور داشتند. کارشناسان منصوب خواهند شد.

بخشنده افزود: نیروی انتظامی به موقع در محل حاضر شد و به وظایف سازمانی خود عمل کرد و هیچ قصوری از سوی پلیس مشاهده نشد.

وی در خصوص عدم حضور روانشناس و آمبولانس در محل وقوع جرم گفت: متاسفانه عدم حضور به موقع امداد اجتماعی اورژانس و اورژانس 115 در محل تیراندازی گزارش شده و دلایل آن در دست کارشناسان است.

دادستان ایلام گفت: دو فقره محکومیت در پرونده مرتکب وجود دارد که البته به دلیل مرور زمان نافذ تلقی نمی شود.

وی خطاب به مردم محترم عیلام گفت: بسیاری از مطالبی که در فضای مجازی درباره این حادثه منتشر شده مستند نبوده و قابل پاسخگویی نیست و باید به کارشناسان ویژه قوه قضائیه اجازه داده شود تا با اطمینان تمام جزئیات را بررسی کنند. “

وی در پایان درگذشت تعدادی از کارکنان بی گناه اداره املاک و مستغلات بنیاد مستضعفان را تسلیت گفت و به خانواده های داغدار آنان تسلیت گفت. سهل انگاری و کوتاهی کرده و نتیجه را بدون کما به مردم اعلام می کند.

READ  ریزش ساختمان 10 طبقه در آبادان مردی را از خرابه های کلان شهر نجات دهید

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا