جزئیات تازه از خالق بیت‌کوین/ خالق بیت کوین پاکستانی است؟


به گزارش خبرگزاری خبرآنلایندر اواخر آگوست 2019، یک آژانس بازاریابی و روابط عمومی بیانیه ای مطبوعاتی منتشر کرد که نشان می داد یک مرد پاکستانی مدعی اختراع بیت کوین است. اگرچه بلال خالد پاکستانی هیچ مدرکی ارائه نکرد، اما بنیانگذار آژانس روابط عمومی اخیراً کتابی با عنوان “در جستجوی ساتوشی: داستان واقعی پشت خالق مرموز بیت کوین ساتوشی ناکاموتو” منتشر کرده است.

حدود سه سال پیش، در آگوست 2019، جامعه ارز دیجیتال بلال خالد و یک آژانس روابط عمومی به نام Ivy McLemore & Associates را ملاقات کرد. بلال خالد پاکستانی به جیمز کان یا جیمز بلال کان نیز معروف است. در آن زمان، در سال 2019، خالد یک پست وبلاگ سه قسمتی را در پورتال وب satoshinrh.com به نام “افشای من” منتشر کرد. در قسمت اول، خالد ادعا می کند که “حقایق ناشناخته ای در مورد ایجاد بیت کوین” و برخی از “تحولات” که منجر به ترک وی شده است را به اشتراک می گذارد. افشای خالد توسط آژانس روابط عمومی Ivy McLemore & Associates زمانی تقویت شد که این شرکت در مورد این حادثه توییت کرد و با تیم های خبری تماس گرفت.

در قسمت دوم، خالد که ادعا می کند بیت کوین را اختراع کرده است، اطلاعاتی را در مورد اعدادی که در طول توسعه این نرم افزار بر تصمیمات او تأثیر گذاشته اند، به اشتراک می گذارد. قسمت دوم تمام حقایق مربوط به 980000 بیت کوین را نشان می دهد. در قسمت سوم، خالد هویت واقعی خود را فاش می کند و توضیح می دهد که تمام سکه هایی که استخراج کرده در یک کامپیوتر بوده است. کامپیوتر خالد ظاهراً یک لپ تاپ فوجیتسو با “رمزگذاری درجه نظامی” بود.

READ  نظر میرسلیم درباره واردات خودرو توسط خودروسازان/ می‌توان قیمت را تا ۲۰ درصد کاهش داد

یک گزارش داستانی منتشر شده در نوامبر 2019 می گوید که یک شب، مخترع خودخوانده بیت کوین گفت که لپ تاپ فوجیتسو خود را روشن کرده است که ظاهراً حاوی 980000 بیت کوین است و همه آنچه ظاهر می شود یک صفحه خالی بود. او فکر نمی کرد مشکل از هارد دیسک باشد، بنابراین تصمیم گرفت لپ تاپ را برای تعمیر به یک مرکز تعمیر بفرستد و همچنین دستورالعمل های خاصی را ارائه کرد که می گفت: “به هارد دست نزنید”. شرکت تعمیر به خالد توضیح داد که مشکل از هارد دیسک است و سخت افزار “کاملاً مرده” است.

پس از بیانیه‌های مطبوعاتی و توییت‌های آیوی مک‌لمور، حساب فوق‌الذکر از داستان منتشر شده در نوامبر 2019، آخرین توییت آژانس روابط عمومی در 1 ژوئن 2022 بود. با این حال، این ماه، آیوی مک‌لمور، یکی از بنیان‌گذاران آژانس بازاریابی و روابط عمومی، یک توئیت منتشر کرد. کتابی به نام “پیدا کردن ساتوشی: داستان واقعی پشت خالق مرموز بیت کوین ساتوشی ناکاموتو”.

این کتاب به خوانندگان فرصتی منحصربفرد را ارائه می دهد تا با روزنامه نگاری که به دنبال ایجاد بهترین سرمایه گذاری در جهان هستند، تیم شوند. او به 40 نامزد نگاه می کند و در زیر رادار با مظنون کمتر شناخته شده ای روبرو می شود که اسرار خیره کننده و ناگفته ای دارد.

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا