جزئیات بیمه رایگان 3 دهک پایین جامعه


مهدی رضایی با بیان اینکه برآوردها نشان می دهد بین 6 تا 9 میلیون نفر در کشور فاقد بیمه هستند، گفت: 5 میلیون و 400 هزار نفر در سه دهک اول جامعه تحت پوشش بیمه هستند که در دو دهه گذشته 400 هزار نفر تامین شده است. ماه های سال گذشته در مناطق کم برخوردار در حاشیه شهر؛ می توان گفت دهک های پایین با اعتماد به نفس بالایی پوشیده شده اند و اکثر افراد دیگر در دهک های بالاتر جامعه هستند.

معاون بیمه ای و خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت ایران با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی باید سه دهک اول جامعه بدون بیمه را شناسایی و به سازمان بیمه سلامت ارائه می کرد، گفت: این کار انجام شد. با توجه به اینکه سرانه حق بیمه امسال برای هر نفر یک میلیون و 100 هزار تن در سال 1401 بوده است، در حال حاضر توسط این افراد ارائه شده است. پرداخت این مبلغ برای سه دهک اول جامعه مشکل دارد و خوشبختانه با پذیرش حق بیمه این افراد از سوی دولت به صورت رایگان بیمه شدند.

وی با بیان اینکه سایر افراد فاقد بیمه می توانند به سامانه بیمه سلامت و پیشخوان مراجعه کنند، گفت: ثبت نام این افراد پس از احراز هویت و انجام آزمایشات کامل حداکثر ظرف مدت 2 هفته در صورتی که در 3 دهک اول قرار داشته باشند، تحت پوشش بیمه ای رایگان دریافت می کنند. شارژ و در صورتی که در دهک های بالاتر باشند با تصمیم هیأت وزیران با پرداخت بخشی از سرانه اقدامات لازم انجام خواهد شد.

READ  سنگ شاخ چه ضرری برای کلیه ها دارد؟ روزانه چقدر آب بنوشیم؟

رضایی با اشاره به اینکه سازمان بیمه سلامت بانک اطلاعاتی آنلاین بیمه شدگان در کشور را ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: همه سازمان ها موظف بودند اطلاعات بیمه شدگان خود را در این بانک اطلاعاتی اعلام کنند که اگر این کار انجام می شد می توانستیم با دقت این کار را انجام دهیم. و لحظه تعداد بیمه شدگان را رعایت کنید. اما بنا به دلایل و علایق، اطلاعات بیمه شدگان برای برخی دستگاه ها در این پایگاه ثبت نمی شود.

معاون بیمه و خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت ایران با تاکید بر اینکه برای داشتن بیمه باید الزامات قانونی در نظر گرفته شود، گفت: در حال حاضر با پوشش جدید بیمه ای 45 میلیون نفر در این کشور تحت پوشش بیمه سلامت هستند. سازمان 20 میلیون بیمه شده در مناطق روستایی تحت پوشش رایگان هستند، یعنی حق بیمه توسط دولت پرداخت می شود. همچنین حق بیمه دارندگان بیمه نامه های دولتی با جمعیت حدود 17 میلیون نفر توسط دولت پرداخت می شود.

رضایی با بیان اینکه افراد تحت پوشش بیمه رایگان می توانند از خدمات کامل دولتی بهره مند شوند، گفت: برای استفاده از خدمات بخش خصوصی باید از سامانه توصیه های توصیه شده استفاده شود که در حال حاضر حدود 50 درصد از مشمولان بیمه رایگان بیمه ای از مزیت استفاده می کنند. از سیستم ارجاع.” ; در بخش دولتی 90 درصد هزینه های بستری در بیمارستان و در بخش سرپایی 70 درصد از هزینه ها را بیمه سلامت پوشش می دهد.

معاون بیمه و خدمات درمانی سازمان بیمه سلامت ایران افزود: افراد نمی توانند همزمان از دو بیمه استفاده کنند بنابراین وقتی فردی از تامین اجتماعی قطع می شود می تواند از بیمه سلامت استفاده کند.

READ  این ویتامین ها را با هم نخورید/ ویتامین D را با ناهار مصرف کنیم یا صبحانه؟

رضایی در خصوص آخرین وضعیت داروهای تحت پوشش بیمه سلامت گفت: اکثر داروهای اساسی تحت پوشش بیمه هستند، البته از فهرست داروهای کشور که بیش از 3400 قلم کالا است، حدود 2600 قلم تحت پوشش همه پایه ها هستند. بیمه می گوید: «بنابراین نیازی به نگرانی در مورد پوشش دارو نیست، بدون شک در صورت عدم پوشش دارو، نمونه ها و مشابه داخلی وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

4000 تهرانی بیمه اجباری شدند

444


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا