جدیدترین اقلیم کشور; در شمال بارانی و در جنوب آفتابی است


صادق ضیائیان وی گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی برای امروز در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، شمال کردستان و زنجان، گیلان و غرب مازندران بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: روز دوشنبه در مناطقی از دریای خزر، خراسان شمالی و خراسان شمالی بارش پراکنده باران و وزش باد خواهد بود. طی این دو روز (امروز و فردا) پس از چند ساعت در دامنه های جنوبی البرز وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات هواشناسی، آسمان روز سه شنبه در اکثر نقاط کشور آفتابی و در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید و گرد و خاک بود.

ضیاییان گفت: روز چهارشنبه با گذر موج جدید به سمت شمال غرب به طور منطقی از غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش متناوب خواهد بود. وی همچنین وضعیت جوی روز پنجشنبه را توضیح داد:

وی افزود: از روز سه شنبه تا آخر هفته در نیمه شمالی کشور افزایش نسبی دما وجود دارد و از امروز تا سه شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و طوفانی است. .

رئیس مرکز ملی پیش بینی هوا و مدیریت بحران کشور درباره وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (19 فروردین) صاف تا کمی ابری و تا ساعاتی دیگر همراه با وزش باد شدید با حداقل دما پیش بینی می شود. 5 و حداکثر 16 دمای هوا در روزهای سه شنبه و فروردین (9 فروردین) صاف و در ساعات جداگانه همراه با وزش باد با کمینه دمای 5 و حداکثر دمای 16 درجه سانتیگراد خواهد بود.

READ  با پادشاه مارهای ایرانی آشنا شوید; ماجرای مبارزه با مار 160 سانتی متری چه بود؟ / عکس

ضییان در پایان گفت: امروز و فردا (19 و 8 فروردین) بندرعباس با دمای 32 و 31 درجه سانتیگراد گرمترین و همدان با دمای 5- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استانی کشور هستند.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا