جبلی کاهش مخاطب را پذیرفت/ برای بهبود، آبی از شش مدیر جوان گرم می‌شود؟!

مهسا بهادری: این روزها اخبار مربوط به صداوسیما حول محور انتصاب معاون سیما و تغییر مدیران 6 شبکه سیما می چرخد. هر هفت نفر بسیار جوان هستند و این اتفاقی است که پیش از این کمتر در تلویزیون رخ داده است و تا زمان پیمان جبله که رئیس فعلی سازمان صداوسیما به شدت مورد تعقیب قرار گرفت.

پیمان جبلی که با رفتن عبدالعلی علی عسکری رئیس سازمان صدا و سیما شد، پنج سال پیش با حکم علی عسکری معاونت امور خارجه این سازمان شد.

جبلی، 55 ساله، در تهران به دنیا آمد و از سال 2010 تا 2014 سفیر ایران در تونس بود. آزادی). جبلی سرانجام در 16 مهر 1400 با فرمان ولی فقیه به قدرت رسید و به عنوان ششمین رئیس سازمان صدا و سیما فعالیت خود را آغاز کرد.

دو ماه و نیم از انتصاب پیمان جبلی می گذرد و وحید جلیلی در سال 1400 به عنوان قائم مقام پیمان جبلی در هازارد معرفی شد و جلیلی قبل از تصدی مسئولیت به عنوان خبرنگار فعالیت های فرهنگی و هنری داشت.

جبلی کاهش مخاطب را پذیرفت/ برای بهبود آب شش مدیر جوان گرم می شود؟!
پیمان جبلی

تحولی که هفت ماه بعد اتفاق افتاد

پس از گذشت حدود هفت ماه پس از انتصاب جبلی و پنج ماه پس از انتصاب جلیلی، سرانجام چهار روز پیش جبلی، محسن برمهانی را به عنوان قائم مقام سیما منصوب کرد.

پیش از برمهانی، حمید شاه آبادی معاون سیما بود. برمهانی پیش از معاونت سیما، مدیرکل برنامه های خارجی و رسانه های بین المللی صدا و سیما بود. مدیر جوانی که ظاهری متفاوت با سایر معاونت های سیما از جمله شاه آبادی دارد، کمتر از یک سال سن دارد و به نظر می رسد با توجه به جوانی و سابقه حضور در صداوسیما رویکرد متفاوتی با سایر مدیران دارد. این را از انتخاب 6 مدیر جوان برای شبکه های مختلف تلویزیون می توان دریافت. برمهانی، میثم مرادی بیناباج، متولد 1361، مدیر شبکه یک، حامد بامروت نژاد، متولد 1365، مدیر شبکه دو، حسین شاهمرادی، متولد 1367، مدیر شبکه چهار، علی عبدالعلی متولد 1353 به عنوان مدیر شبکه یک سیما. شبکه آموزشی محمدحسین کشکولی متولد 1364 به عنوان مدیر شبکه آموزش قرآن و سیما و محمدصادق باطنی متولد 1367 به عنوان مدیر شبکه امید منصوب شدند.

READ  لوئیز گلیک؛ مادر بزرگ برنده جایزه نوبل، برای نوه‌هایش کتابِ داستان نوشت

بیشتر بخوانید:

مدیران جدید تلویزیون در نمایشگاه کتاب با هم دیدار کردند

مدیران جدید 6 شبکه تلویزیونی منصوب شدند

معاون سیما تغییر کرد

هر شش مدیر جدید شبکه در جمهوری اسلامی ایران جوان محسوب می شوند. از این میان، بامروت نژاد، شاهمرادی و عبدالعلی تحصیلات تلویزیونی و فرهنگی ندارند و در رشته های مهندسی مکانیک، فلسفه غرب و مهندسی برق تحصیل کرده اند و باتینی تنها تحصیل کرده در دانشگاه صدا و سیما است.

از این شش کارگردان جدید، سه نفر قبلا با وحید جلیلی کار کرده اند. مرادی که مسئولیت شبکه یک سیما را بر عهده دارد، پیش از این معاون جلیلی در معاونت فرهنگی شهرداری مشهد بوده است. بامروت نژاد سرپرست شبکه دو سیما و باطنی سرپرست امید پیش از این در جشنواره عمار با جلیلی همکاری داشته اند.

جوانی یک بار جواب نداد

البته این اولین بار نیست که سازمان صدا و سیما بحث جوانان و فضا دادن به جوانان را مطرح می کند. پیش از این محمد سرافراز زمین را به علی فروگی، جوان متولد 1346 داده بود که در همان سال ها عادل فردوسی پور و برنامه نود از تلویزیون حذف شدند.

اما امیدواریم این بار جوانی تاثیر مثبتی داشته باشد. جبلی پیش از این در سخنان خود به موضوع تغییر سازمانی اشاره کرده بود و حتی اولین کارگردانی بود که به کاهش مخاطبان تلویزیون اذعان داشت و گفت باید به آن توجه کند. البته بارها به موضوع کاهش مخاطبان تلویزیون اشاره شده و حتی آمارهای منتشر شده در ایسپا در سال گذشته نیز از این کاهش خبر می دهد، اما هیچ یک از مدیران به سراغ این موضوع نرفتند.

READ  واکنش پرویز پرستویی به ویدئوی «برخورد حیرت‌آور» با زنی در سد لتیان

باید دید این شش نیروی جوان و برمه ای که به قدرت رسیده اند تا چه اندازه جبلی را به اهدافش نزدیک می کنند و آیا می توانند مخاطبان از دست رفته تلویزیون را برگردانند یا یکی از این افراد گرم نمی شود.

259245


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا