تکلیف یارانه نیازمندانی که نمی توانند ثبت نام کنند چه می شود؟


ثبت‌نام مانده‌های یارانه‌های نقدی از ۲۸ اردیبهشت ماه آغاز شد و امروز همزمان با اول خردادماه، مهلت اولیه برای اعلام نامزدها به پایان می‌رسد و سازمان هدفمندی یارانه‌ها زمان دیگری را تعیین می‌کند.

اما در این بین یکی از مسائل ثبت نام کسانی است که به دلایلی نمی توانند اقدام کنند. افرادی که یا آگاه هستند و نمی توانند یا اصلاً از آن خبر ندارند.

به عنوان مثال، متقاضی برای ثبت نام باید با شماره تلفن همراه نام خود اقدام کند، در حالی که افراد مانند برخی از افراد مسن اصلاً از تلفن همراه استفاده نمی کنند یا در شرایط یا مناطقی هستند که تلفن همراه وجود دارد. مشکل دارند یا دسترسی مناسبی به اینترنت ندارند، در صورتی که خانواده نتوانند برای آنها اقدامی انجام دهند، علی رغم نیاز به دریافت یارانه عملا از آن محروم می شوند.

از سوی دیگر، کسانی هستند که به دلیل شرایط نامناسب زندگی، حتی در شهرهای دورافتاده یا مناطق کم برخوردار، ممکن است ندانند که ثبت نام یارانه در حال انجام است و در صورت اطلاع، نمی توانند ثبت نام کنید تا برخی از مشمولان یارانه نیز نتوانند وارد لیست دریافت کنندگان یارانه شوند.

اما موضوع دیگر مربوط به افرادی است که فاقد شناسنامه یا مدارک هویتی معتبر و حساب بانکی هستند که با وجود اقدامات انجام شده، افرادی را دارند که فاقد هویت معتبر هستند و حتی در صورت لزوم نمی توانند ثبت نام و یارانه دریافت کنند. .

اینها نمونه هایی از افرادی بودند که علیرغم نیاز نمی توانند یا نمی دانند که باید ثبت نام کنند و در لیست قرار ندارند.

READ  بیش از یک میلیون گردشگر خارجی وارد ایران می شوند

در این میان مهلت ثبت نام درخواست یارانه افراد از 10 لغایت 12 فروردین ماه 93 تعیین و اولویت بر اساس رقم اول شماره ملی سرپرستان خانوار تعیین شد. اما با توجه به مهلت یک روزه برای هر خانواده و از سوی دیگر مشکلات پیش روی متقاضیان در ثبت نام اینترنتی در سراسر کشور و البته عدم اطلاع دقیق از نحوه ثبت نام گروه های مختلف، در نهایت برخی افراد از ثبت نام خودداری کردند. برای درخواست کمک های نقدی

بر این اساس کسانی که سال هاست علیرغم نیاز یارانه دریافت نکرده اند و اکنون با وجود ثبت نام مجدد بازماندگان، ممکن است عده زیادی با وجود نیاز به دلایلی نتوانند برای دریافت یارانه اقدام کنند. دانستن اینکه سازمان یارانه های هدفمند و وزارت رفاه اجتماعی چه برنامه هایی برای شناسایی نیازمندانی که درخواست خود را ثبت نکرده اند و نحوه برخورد با آنها مهم خواهد بود.

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا