تکذیب ادعای فعالیت اعلام نشده در ایران / احتمال تحریف مصاحبه گروسی

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان در واکنش به ادعاهای رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر کشف اورانیوم در مکان‌های اعلام نشده در ایران و عدم واکنش کشورمان در ماه‌های اخیر، گفت: بله، ما هم شاهد بودیم. و مطالبی را در رسانه ها شنید.

وی افزود: با توجه به اینکه این اظهارات از سوی آقای گروسی عجیب و غیرمنتظره بود، از دیروز بررسی این اظهارات را آغاز کردیم و از آقای قائبی (رییس نماینده کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی) نیز خواستیم که این موضوع را با آقای گروسی در میان بگذارند. و آپارو صحبت خواهد کرد.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان گفت: اما آنچه به نظر می رسد این است که انتشار مطالب مخدوش در مقاطعی از زمان بی سابقه است.

سخنان گروسی تحریف شده است

کمالوندی افزود: ما معتقدیم که اظهارات آقای گروسی برای اهداف سیاسی تحریف شده است.

وی افزود: بعید است مدیرکل آژانس موضوع عدم همکاری ایران با آژانس را مطرح کند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: در راستای بیانیه مشترکی که اخیراً بین آقای گروسی و آقای اسلامی درباره مسائل مربوط به همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امضا شد، اکنون در میانه راه هستیم و کار در حال انجام است. توسط آژانس ارائه شده است.

همکاری های لازم بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی وجود دارد

کمالوندی در پایان با اشاره به تعامل مناسب ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: در عمل همکاری های لازم بین ما و آژانس وجود دارد و علی القاعده هرگونه ارزیابی از سوی مدیرکل آژانس در خصوص نحوه اجرای برجام را اعلام می کند. زودتر بیان کنید.”

READ  امیر عبداللهیان: وزارت امور خارجه برای آزادی حجاج ایرانی بازداشت شده در عربستان تلاش می کند

گفتنی است در چند روز اخیر برخی رسانه های غربی مطالبی عجیب به نقل از رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی، درباره فعالیت نیروگاه مخفی هسته ای کشورمان و عدم پاسخگویی ایران به اکتشافات ادعایی اورانیوم منتشر کردند. تاسیسات هسته ای اعلام شد

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا