توهین اردوغان به اروپایی ها: خجالت نمی کشید؟

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رجب طیب اردوغان، امروز (دوشنبه) در مراسم افتتاحیه یک زیردریایی محلی در استان داگ اور در غرب ترکیه با انتقاد از استانداردهای دوگانه برخی کشورهای اروپایی گفت: کسانی که در دیدارهای خود با حرف ما قانون، عدالت و ارزش های دموکراتیک، از پذیرش قاتلان خونین خجالت نمی کشند.

رئیس جمهور ترکیه که پیش از این فنلاند و سوئد را به حمایت از تروریسم و ​​مخالفت با پیوستن این دو کشور به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) متهم کرده بود، توسعه ناتو را به نفع کشورش و ائتلاف (ناتو) نمی داند. وی افزود: مگر اینکه حساسیت امنیتی در نظر گرفته شود.

اردوغان گفت که ترکیه به عنوان کشوری که هزینه ناتو را پرداخت کرده است، به جای اظهارات ضعیف دیپلماتیک، می‌خواهد گام‌های ملموس مرتبط با امنیت ملی خود را ببیند.

وی بر لزوم حفظ همبستگی ناتو در بالاترین سطح تاکید کرد و خواستار حمایت ترکیه در مبارزه با تروریسم و ​​لغو تحریم ها علیه این کشور شد.

رئیس جمهور ترکیه در خصوص استقرار زیردریایی های بومی گفت: در نظر داریم ظرف 5 تا 6 سال آینده زیردریایی بومی خود را به نیروی دریایی ترکیه تحویل دهیم.

او گفت که کشورش قصد دارد تا سال 2027 شش زیردریایی داشته باشد.

اردوغان با اشاره به اینکه حدود 30 شرکت ترکیه ای در پروژه زیردریایی محلی مشارکت دارند، تاکید کرد که دولت ترکیه سخت تلاش می کند تا به استقلال کامل در صنایع دفاعی و فناوری دست یابد.

311311


منبع

READ  اروپا: ژانگ اوکراینی ядавор несле кши сребернитса аст
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا