تولید پلی پروپیلن PP-RCT برای لوله های آب گرم با عمر بالا در پتروشیمی مارون


به گزارش خبرآنلاین، کلاس MR240C نسل جدیدی از برندهای پلی پروپیلن به نام PP-RCT برای استفاده در ساخت لوله و اتصالات مورد استفاده در سیستم های لوله کشی آب سرد و گرم و سیستم گرمایش ساختمان است که قابل مقایسه با کلاس های PP فعلی است. -R دارای مزایای قابل توجهی است. فرمول تولید MR240C بر اساس کلاس بهبود یافته MR230C است. استفاده از پایه ارتقا یافته MR230C در تولید کلاس MR240C مزایایی را برای این کلاس نسبت به سایر کلاس های PP-RCT موجود در بازار به همراه دارد که عبارتند از: توانایی تولید لوله های با کیفیت در حداکثر سرعت خطوط تولید لوله، کاهش می یابد. استهلاک خطوط تولید، کاهش مصرف انرژی، کاهش ضایعات خطوط تولید و همچنین افزایش خواص مکانیکی کوتاه مدت و بلند مدت لوله و اتصالات تولیدی.

یکی از مهمترین مزایای کلاس MR240C این است که علاوه بر پوشش کاربردهای کلاس MR230C ساخت پتروشیمی مارون و سایر برندهای پلی پروپیلن مشابه و رایج، می تواند جایگزین لوله های PEX در مصارف گرمایشی ساختمان شود که منجر به صرفه جویی در هزینه می شود. و زمان نصب خواهد بود. کلاس MR240C نسبت به کلاس های معمولی مقاومت ضربه ای بسیار بهتری دارد. همچنین تحمل بیشتر لوله های تولید شده در این کلاس نسبت به فشار هیدرواستاتیک باعث کاهش ضخامت لوله ها و اتصالات به میزان 15 تا 25 درصد می شود که باعث کاهش هزینه تولید لوله و اتصالات و همچنین افزایش ظرفیت هیدرولیکی آنها می شود. .

نیازی نیست نگران پیش نیاز تولید و مصرف این مواد توسط واحدهای تولیدی باشید، زیرا کارخانه های تولید لوله و اتصالات با استفاده از تجهیزات مشابه برندهای معمولی نیز می توانند از کلاس MR240C در محصولات خود استفاده کنند. البته از آنجایی که با این کلاس می توان ضخامت لوله و اتصالات را بدون از دست دادن خواص نسبت به کلاس های تصادفی معمولی کاهش داد، بنابراین سازندگان می توانند با تغییر اندک و ارزان سر اکسترودر یا قالب گیری تزریقی، ضخامت لوله ها و اتصالات را کاهش دهند. کاهش قابل توجهی در مصرف مواد اولیه و در نتیجه هزینه های تولید که البته در نهایت باعث کاهش قیمت محصول و حفظ کیفیت برای مصرف کننده نهایی می شود.

READ  بیش از 6 میلیون گردشگر از جاذبه های مازندران دیدن کرده اند

تولید صنعتی این کلاس پس از گذراندن چندین آزمایش جهت ارزیابی خواص کوتاه مدت و بلند مدت لوله های تولیدی و اخذ گواهینامه فنی بر اساس رده کاربری 5 استاندارد ملی ایران به شماره 6314 (معادل استاندارد ISO 15874) به 1401/01/01 (همزمان با آغاز سال جدید) در پتروشیمی مارون راه اندازی می شود و در این راستا پتروشیمی مارون تلاش خواهد کرد تامین مستمر این صنف را در دستور کار قرار دهد تا کارخانه های تولید کننده لوله و اتصالات بتوانند تولید و پیشنهاد به بازار لوله ها و اتصالات PP-RCT برای انجام برنامه ریزی های لازم.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا