تولید سد زاینده رود کاهش یافت/ در خرداد ماه بازگشایی شد


به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، مهران زینالیان با بیان اینکه تولید سد زاینده رود از امروز با اتمام دور چهارم توزیع آب برای اراضی کشاورزی شرق اصفهان کاهش می یابد، گفت: ارتباطی بین توزیع آب برای کشاورزان در شهرستان وجود ندارد. شرق اصفهان نیز وجود دارد که به دلیل محدودیت منابع آبی، رهاسازی آب تنها برای صرفه جویی در برداشت کشاورزان انجام می شود.

وی افزود: آب به میزان و باید رهاسازی می شود و پس از پایان دوره توزیع آب، درب سدها به موقع بسته می شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اصفهان با بیان اینکه از امروز تولید این سد کاهش می یابد، خاطرنشان کرد: فاز پنجم توزیع آب کشت کشاورزی شرق و فاز دوم رهاسازی آب باغات غرب اصفهان خرداد خواهد بود.

زینلیان افزود: آب باغات غرب اصفهان در دو تا سه شیفت رهاسازی می شود و در مجموع حدود 100 میلیون مترمکعب به این منطقه اختصاص می یابد.

حسین واحده، عضو هیئت مدیره انجمن صنفی کشاورزان اصفهان نیز ابراز امیدواری کرد با توجه به آخرین مهلت تحویل کشاورزان شرق اصفهان، کشت غلات شرق اصفهان تا 15 خرداد به اتمام برسد. هر هفته به پایان می رسد و سپس از سوم خرداد برای پنجمین بار آبرسانی 10 روزه به کشاورزان انجام می شود که امیدواریم تا 15 خرداد به اتمام برسد.

وی افزود: کشتارها در شرق اصفهان خوب نیست و بخشی از اراضی شرق اصفهان توسط احشام چرا شده و بخشی دیگر دچار تنش شده است اما امیدواریم در دور پنجم تحویل با موفقیت انجام شود. “

READ  عملیات توسعه شبکه در مرکز تماس فردوسی دزفول

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا