توضیحات بهزیستی در مورد اخبار شکنجه افراد دارای معلولیت ذهنی


کاظم نظمده وی در خصوص وضعیت این معلول ذهنی در قائمشهر که مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، اظهار داشت: وی ترخیص و به خانواده (والدینش) تحویل داده شد. در زمان انتقال این خانواده به خانواده هیچ اثری از سوختگی و ضرب و شتم روی بدن وی مشاهده نشد. این مرد توانمند دو تا سه روز پس از ترخیص توسط خانواده اش در بیمارستان قائمشهر بستری شد.

وی ادامه داد: در بستری شدن بیمارستان و شرح بستری در بیمارستان هیچ اشاره ای به جراحات و سوختگی ها و جراحات ادعایی خانواده نشده است. این مرد توانمند در مدت بستری شدن در بیمارستان به درخواست خانواده توسط پزشک قانونی مورد معاینه و ارزیابی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اجتماعی افزود: در فضای مجازی برای اولین بار طی این 9 ماه هیچ شکایت و یا ارجاعی از خانواده به مرکز اجتماعی یا رسانه یا رسانه دریافت نکرده ایم. مقامات؛ علیرغم این تاخیر 9 ماهه در تأمل در این موضوع بسیار مهم و ضروری، سازمان اجتماعی وظیفه خود می‌داند بدون تأخیر و بدون اغماض موضوع را به‌طور جدی بررسی کند و در این زمینه سازمان اجتماعی با هیچ‌یک از این موارد آشنا نیست و نمی‌شناسد. مرکز ; این مراکز با وجود اینکه تعداد آنها در مقایسه با همه مراکز بسیار بسیار محدود و ناچیز است، تخلف کرده اند، اما بدون هیچ مسامحه ای مجوز آنها باطل و به مراجع قضایی ارائه شد.

نظم داده با بیان اینکه سازمان اجتماعی به هیچ وجه ضرب و شتم، تخلف و بدرفتاری با معلولان را نمی بخشد، گفت: برای برخورد قانونی با متخلف یا متخلفان اقدام جدی خواهیم کرد. مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

READ  هوای 3 شهر بزرگ کشور ناسالم است

وی یادآور شد: در مواردی که خانواده تخلفی داشته باشد و بررسی ها حاکی از سوء استفاده، سوء استفاده از کودکان یا سالمندان باشد، از طریق مجاری قانونی سازمان با این گونه افراد برخورد خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

شکنجه یک فرد دارای معلولیت ذهنی در بازداشت؛ قوه قضاییه وارد شد / عکس

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا