توضیحات بهزیستی در مورد اخبار شکنجه افراد دارای معلولیت ذهنی


کاظم نظمده وی در خصوص وضعیت این معلول ذهنی در قائمشهر که مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود، اظهار داشت: وی ترخیص و به خانواده (والدینش) تحویل داده شد. در زمان انتقال این خانواده به خانواده هیچ اثری از سوختگی و ضرب و شتم روی بدن وی مشاهده نشد. این مرد توانمند دو تا سه روز پس از ترخیص توسط خانواده اش در بیمارستان قائمشهر بستری شد.

وی ادامه داد: در بستری شدن بیمارستان و شرح بستری در بیمارستان هیچ اشاره ای به جراحات و سوختگی ها و جراحات ادعایی خانواده نشده است. این مرد توانمند در مدت بستری شدن در بیمارستان به درخواست خانواده توسط پزشک قانونی مورد معاینه و ارزیابی قرار گرفت.

مدیرکل دفتر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان اجتماعی افزود: در فضای مجازی برای اولین بار طی این 9 ماه هیچ شکایت و یا ارجاعی از خانواده به مرکز اجتماعی یا رسانه یا رسانه دریافت نکرده ایم. مقامات؛ علیرغم این تاخیر 9 ماهه در تأمل در این موضوع بسیار مهم و ضروری، سازمان اجتماعی وظیفه خود می‌داند بدون تأخیر و بدون اغماض موضوع را به‌طور جدی بررسی کند و در این زمینه سازمان اجتماعی با هیچ‌یک از این موارد آشنا نیست و نمی‌شناسد. مرکز ; این مراکز با وجود اینکه تعداد آنها در مقایسه با همه مراکز بسیار بسیار محدود و ناچیز است، تخلف کرده اند، اما بدون هیچ مسامحه ای مجوز آنها باطل و به مراجع قضایی ارائه شد.

نظم داده با بیان اینکه سازمان اجتماعی به هیچ وجه ضرب و شتم، تخلف و بدرفتاری با معلولان را نمی بخشد، گفت: برای برخورد قانونی با متخلف یا متخلفان اقدام جدی خواهیم کرد. مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

READ  هدف قرار دادن آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه با اخذ میلیاردها دلار

وی یادآور شد: در مواردی که خانواده تخلفی داشته باشد و بررسی ها حاکی از سوء استفاده، سوء استفاده از کودکان یا سالمندان باشد، از طریق مجاری قانونی سازمان با این گونه افراد برخورد خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید:

شکنجه یک فرد دارای معلولیت ذهنی در بازداشت؛ قوه قضاییه وارد شد / عکس

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا